Hlavní navigace

TP-LINK Archer C20 designový Wi-Fi router

4. 6. 2015

Sdílet

 Autor: TP-LINK
TP-LINK uvedl na český trh Wi-Fi router Archer C20.

Nové zařízení podporuje dvě frekvenční pásma a standard Wi-Fi 802.11ac, který nabízí až trojnásobné rychlosti oproti předchozímu standardu 802.11n, s nímž je však zpětně kompatibilní.

TP-Link

Vedle vysoké přenosové rychlosti, stabilního všesměrového signálu a robustního zabezpečení se novinka vyznačuje také možností místního a vzdáleného sdílení souborů a podporou standardu IPv6. Zásluhou originálního károvaného provedení v modro-šedivé kombinaci se navíc bude vyjímat v každé moderní domácnosti.

Rychlejší a stabilnější připojení díky nové generaci Wi-Fi

Router Archer C20 podporuje připojení celkovou rychlostí až 733 Mb/s, a to rychlostí až 433 Mb/s v pásmu 5 GHz a 300 Mb/s pásmu 2,4 GHz. Jednou z výhod tohoto řešení je možnost vytvoření dvou samostatných sítí pro různé klienty, kdy jednoduché úlohy jako posílání e-mailů nebo procházení internetu probíhají v pásmu 2,4 GHz, zatímco výkonnější pásmo 5 GHz je zároveň využíváno pro činnosti náročné na přenosovou kapacitu (hraní online her, zálohování dat nebo streamování videa v HD kvalitě). Archer C20 je vybaven dvěma externími anténami, které zajišťují stabilní signál ve všech směrech.

Jednoduché nastavení a snadná obsluha

Další předností bezdrátového routeru TP-LINK Archer C20 je snadná obsluha. Optimalizovaný konfigurační nástroj na přiloženém CD umožňuje uživatelům nainstalovat a nastavit vše potřebné pro bezdrátovou síť během několika málo minut. Zařízení disponuje rovněž vypínačem Wi-Fi vysílače, kterým lze bezdrátovou síť deaktivovat pro úsporu elektrické energie v době, kdy není využívána. Port USB umožňuje bezdrátově připojeným zařízením sdílet místní tiskárnu nebo soubory na datovém úložišti. K těm lze přistupovat i vzdáleně prostřednictvím FTP.

Kvalitní zabezpečení zvenčí i zevnitř

Router TP-LINK Archer C20 je vybaven integrovaným firewallem a 128bitovým šifrováním WPA-PSK/WPA2-PSK na ochranu proti hrozbám z internetu i průniku zvenčí. Funkce přístupu pro hosty umožňuje vytvořit bezpečně oddělené připojení pro dočasné uživatele, díky němuž není nutné poskytovat hostům přístupové údaje k citlivým datům v síti. Rodiče nepochybně ocení možnost nastavení pravidel přístupu pomocí funkce „rodičovské kontroly“, která zajišťuje, aby děti nepřistupovaly k nežádoucímu obsahu nebo se připojovaly pouze ve vymezeném čase.

soutez_casestudy

Wi-Fi router TP-Link Archer C20 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, za doporučenou koncovou cenu 1 349 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti:

  • Podpora nové generace Wi-Fi sítí standardu 802.11ac, zpětná kompatibilita se všemi předchozími standardy

  • Současné připojení v pásmech 2,4 GHz rychlostí až 300 Mbit/s a 5 GHz rychlostí až 433 Mbit/s

  • Stabilní všesměrový signál a kvalitní pokrytí díky dvěma externím anténám

  • USB port pro sdílení tiskárny a souborů v rámci Wi-Fi sítě i vzdáleně přes FTP server

  • Možnost vytvoření oddělené sítě pro hosty

  • Funkce rodičovské kontroly umožňuje nastavit pravidla přístupu pro děti

  • Podpora standardu IPv6 pro požadavky další generace internetu

Byl pro vás článek přínosný?