Hlavní navigace

Nejrychlejší SMS na světě píše patnáctiletá dívka

30. 6. 2009

Sdílet

Intel spolupracuje s Nokií, iPhone 3GS se prodává v dalších zemích a známe nejrychlejšího člověka v psaní SMS zpráv. Tohle a mnohem více z uplynulého týdne ve Světě technických pokroků.

Svět technických pokroků

 

ICTrocenka

IDG VideoTentokrát začneme se společností Sharp. Americká mezinárodní obchodní komise ve středu vydala rozhodnutí, které znemožňuje dovážet do USA LCD panely a LCD televizory vyrobené společností Sharp, která porušila patent držený konkurenční společností Samsung Electronics. Díky tomuto nařízení je zakázán dovoz LCD panelů od Sharpu a jiných společností, které využívají technologii bez licence od Samsungu. Mluvčí společnosti Sharp uvedla, že zvažují odvolání, ale jejich televizory zůstanou během rozhodování v USA běžně v prodeji.

Společnosti Intel a Nokia oznámily spojení sil, jehož cílem mají být nová mobilní zařízení a architektury čipsetů. Kooperace je výhrou pro společnost Intel, která se snaží získat si místo i na trhu mobilních zařízení, jemuž vévodí konkurenční společnost Arm, jejíž mikroprocesory se nachází ve většině mobilních telefonů. Například iPhone používá procesor postavený na architektuře Cortex A8 od Armu. Procesory od Armu jsou již také v handsetech od Nokie. Smlouva prozatím zahrnuje společný vývoj mikroprocesoru Intel a čipsetové architektury, na které budou zařízení postavena.

Společnost Apple oznámila, že se za první víkend prodalo více než 1 milion kusů nového iPhone 3GS.  V pátek 26. června se telefon začal prodávat v dalších zemích, mezi nimiž je Rakousko, Austrálie, Belgie, Irsko, Japonsko a Holandsko. Nyní se díváte na zahájení prodeje v Tokiu. Fronty byly sice menší než minulý rok, ale nadšení čekajících bylo stejně ohromné.  iPhone však nebyl jedinou velkou novinkou společnosti Apple. Do práce se vrátil výkonný ředitel Steve Jobs, který je dva měsíce po transplantaci jater a práci opustil v lednu kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům.

Myslíte si, že píšete rychle SMS zprávy? Mezinárodní šampionát v psaní SMS zpráv společnosti LG zná svého vítěze. Kate Moorová, 15-ti letá rodačka z Iowy, vyhrála v přepočtu 1 milion Kč a porazila více než čtvrt milionu účastníku ze všech zemí. Já se z toho snad zhroutím, právě jsem vyhrála 50 000 dolarů. Páni, nemůžu tomu uvěřit. Jsem moc vděčná všem, kteří nás dali dohromady a tohle všechno uskutečnili, je mi prostě úžasně. Většina zvládla napsat tuhle zprávu bez chyby pod 60 vteřin. Soutěžící museli používat nový LG enV3, který disponuje úplnou QWERTY klávesnicí.

Společnost HTC se snaží vyniknout na trhu se smartphony a proto uvádí další telefon s dotykovým displejem. HTC Hero běží na Androidu od Googlu a disponuje možností zcela si přizpůsobit uživatelské rozhraní. Možnost úpravy, nazvaná HTC Sense, bude v budoucnu běžnou součástí celé řady výrobků společnosti HTC. Telefon je vybaven 3,2" obrazovkou, 5-megapixelovým fotoaparátem a navigací GPS. V Evropě se na trhu objeví v červenci a ve zbytku světa pak do konce roku.

Na akci Intel Research Day, která proběhla v Mountain View v Kalifornii, jsme měli možnost vidět některé z projektů, na nichž tento hardwarový gigant pracuje. První byl bezdrátový reproduktor, který vzduchem nepřijímá jen audio signál, ale i elektrickou energii.

Společnost Lenovo v úterý ohlásila svůj nejnovější model z řady ThinkPad, T400s, který má profesionálním uživatelům přinést tenký a lehký notebook s vysokým výkonem. Co se rozvržení klávesnice týče, byly zmenšeny rozestupy mezi klávesami, aby do ní nemohly zapadnout drobky. Vylepšení se dočkal i touchpad, který je nyní vybaven technologií multitouch. T400s disponuje procesorem Intel Core 2 Duo  2,4GHz, obrazovkou s LED podsvícením, 120GB pevným diskem, 2GB operační paměti, DVD vypalovačkou a OS Windows Vista Business. V USA jsou již dostupné v přepočtu za 32 000Kč.


Foto: Pixmac

Byl pro vás článek přínosný?