Hlavní navigace

Výkonný dvoupásmový směrovačTP-LINK s rychlostí 600 Mbit/s

3. 10. 2012

Sdílet

 Autor: TP-Link
Společnost TP-LINK představuje nový výkonný směrovač TL-WDR3500, který zprostředkuje přenos dat po bezdrátové síti rychlostí až 600 Mbit/s. Data přenáší současně v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz, nabízí jeden USB port pro sdílení tiskárny nebo datového úložiště a umožňuje vypnutí Wi-Fi rozhraní stisknutím jediného tlačítka.

Společnost TP-LINK představuje nový výkonný směrovač TL-WDR3500, který zprostředkuje přenos dat po bezdrátové síti rychlostí až 600 Mbit/s. Data přenáší současně v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz, nabízí jeden USB port pro sdílení tiskárny nebo datového úložiště a umožňuje vypnutí Wi-Fi rozhraní stisknutím jediného tlačítka.

Model TL-WDR3500 se řadí mezi dvoupásmové směrovače, které si poradí se současným přenosem dat ve dvou bezdrátových pásmech najednou. Směrovač pracuje jak ve „standardním“ pásmu 2,4 GHz, tak i v pásmu 5 GHz, které je méně rušeno a obvykle tak nabízí kvalitnější přenosy dat. V každém pásmu dokáže zařízení přenášet data rychlostí až 300 Mbit/s, současně tak zabezpečí přenos dat s maximální teoretickou propustností 600 Mbit/s.

Na nižší frekvenci (v pásmu 2,4 GHz) můžete provozovat aplikace, které nejsou citlivé na rychlou odezvu, jako je stahování e-mailů a prohlížení webových stránek. Vyšší frekvenci pak lze využít na streaming HD videa či hraní online her, tedy úkony, které se vyznačují daleko vyššími nároky na rychlou odezvu.

 

USB port pro sdílení tiskáren a kompatibilních úložišť po síti

Vestavěný USB 2.0 port ve směrovači TP-LINK TL-WDR3500 nabízí možnost připojení libovolné tiskárny, flash disku či externího USB disku a sdílení těchto prostředků na domácí síti. Integrovaný FTP server pak zajistí pohodlný přístup k vašim datům odkudkoli na světě.

Pro rozložení a kontrolu toku dat nabízí směrovač integrovanou službu IP QoS (Quality of Service), která mimo jiné zabraňuje nekritickým aplikacím v zahlcení sítě. Připojení k bezdrátové síti i bez znalosti heslaTL-WDR3500 disponuje rovněž funkcí WPS (Wi-Fi Protected Setup), která uživatelům umožňuje připojení k bezdrátové síti i bez znalosti hesla. To je nahrazeno nutností fyzického přístupu k zařízení a stisknutí tlačítka, poté se již automaticky naváže bezdrátové připojení zabezpečené standardem WPA2.Pro méně zkušené uživatele je navíc k dispozici Easy Setup Assistant, který je provede nastavením směrovače a bezdrátové sítě.

Dvoupásmový směrovač TP-LINK TL-WDR3500 lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 1509 Kč včetně DPH.

Cloud24

 

Klíčové vlastnosti směrovače TP-LINK TL-WDR3500

  • Současný přenos v pásmu 2,4 GHz (až 300 Mbit/s) a 5 GHz (až 300 Mbit/s).
  • Celková teoretická kapacita bezdrátové sítě dosahuje 600 Mbit/s.
  • Port USB 2.0 pro připojení a sdílení tiskárny či externího disku.
  • Zabudovaný mediální server umožňuje sdílení hudby, videí a fotografií.
  • Jednoduché připojení k bezdrátové síti stiskem jediného tlačítka díky funkci WPS.
  • Rodičovská kontrola nabízí možnost omezení přístupu pro uživatele.
  • Externí odnímatelné antény umožňují snadný upgrade.
  • Tlačítko pro okamžité vypnutí bezdrátového rozhraní.

Byl pro vás článek přínosný?