Hlavní navigace

Windows Phone 7: Další detaily podzimní aktualizace odhaleny

11. 5. 2011

Sdílet

Velká podzimní aktualizace Windows Phone má přidat dvě velké novinky – vylepšenou navigaci a podporu převodu řeči do textu.

Nové funkce byly odhaleny při posledním podcastu věnovaném OS Windows Phone. Ty jsou součástí dlouhodobé snahy  Microsoftu dohnat s Windows Phone 7 konkurenční Android, který má bohatou podporu hlasových příkazů a také GPS navigaci s podporou hlasu již od října 2009. V podcastu byly popsány také služby označované jako Bing Audio a Bing Vision, které umožňují vyhledávat pomocí hlasu a také využít kameru smartphonu k identifikaci textu, čárových kódů a produktů. Podobnou službu Google nabízí pod názvem Goggles.

Update Windows Phone 7 s kódovým označením Mango již dříve odhalil dlouhý seznam funkcí, které mají vylepšit možnosti tohoto operačního systému. Jde o rychlejší přepínání aplikací, multitasking pro aplikace třetích stran, mobilní Internet Explorer 9 s podporou HTML5, přístup ke službě SkyDrive, stahování podcastů a také integrace s Twitterem. Minulý měsíc také Microsoft odhalil nové funkce Windows Phone 7 pro vývojáře aplikací. Jde např. o možnost hledat specifická data aplikací nebo vytvářet zkratky umožňující dostat se do hlubších částí aplikace přímo z domovské obrazovky smartphonu.

Windows Phone 7 jsou na smartphonové scéně od konce loňského října. Přinesly sice slibné uživatelské rozhraní, ale oproti konkurenčním platformám jako Android či iOS jim chybí řada funkcí. Jedna z nejzákladnějších, kopírování a vkládání obsahu, byla přidána v březnu, ale operační systém Microsoftu podle komentátorů čeká ještě dlouhá cesta, aby se vyrovnal konkurenci. Platforma stále nepodporuje takové funkce, jako jsou nákupy v aplikacích, přední kamera na přístrojích, tethering (sdílení internetového připojení na mobilním telefonu) či funkcionalita Wi-Fi hotspotu. Microsoft také získal pro Windows Phone 7 silnou hardwarovou podporu ze strany společnosti Nokia, ale zatím není jasné, kdy tato spolupráce přinese první ovoce.

Byl pro vás článek přínosný?