Hlavní navigace

Zakladatel RIM odchází ze své pozice

26. 1. 2012

Sdílet

 Autor:
Po neúspěšném roce 2011 a neustálém pádu podílu na trhu smartphonů opouští vedoucí pozici kanadského výrobce Research In Motion duo Mike Lazaridis a Jim Balsillie. Kdo se přebírá vedení?

Thorsten Heins se stal novým CEO Research In MotionNovým CEO RIM se stal dosavadní provozní ředitel Thorsten Heins - bývalý senior vice president hardwarové divize Siemensu. Stojí před ním nelehký úkol, zvýšit podíl na trhu a přesvědčit zákazníky o stabilitě služby, kterou v závěru roku postihl výpadek.

Tržní podíl kanadského výrobce RIM se podle posledních výsledků trhu analytické společnosti Gartner propadl na 2,9 % a v segmentu chytrých telefonů představoval operační systém BlackBerry 11 %. Research In Motion se nedařilo ani v segmentu tabletů - PlayBooků se totiž v uplynulém roce prodalo pouze 150 000 kusů. V té souvislosti se příjmy společnosti v loňském roce propadly meziročně o 6 % na 5,2 miliard dolarů a zisk o 71 % na 256 milionu.

Analytici očekávají uvedení PlayBooku 2 do prodeje již v průběhu února a do konce roku by měla po odkladech přijít také nová verze operačního systému BlackBerry 10, což by mohlo RIM výrazně pomoci.

soutez_casestudy

Lazaridis ani Balsillie neopouštějí RIM úplně, ale zůstanou v čele správní rady. Minulý rok RIM propustil 2 000 zaměstnanců a již tehdy byla dvojice CEO kritizována a očekával se jejich odchod.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?