Hlavní navigace

2N představuje systém NetSpeaker pro přehrávání audia po IP síti

7. 6. 2011

Sdílet

NetSpeaker se bude prodávat ve 125 zemích světa a oproti tradičním řešením má podle výrobce ušetřit až 30 % nákladů.

„Systém využívá stávající IP infrastrukturu, takže nevznikají další náklady na kabeláž. Propojení pomocí IP sítě umožňuje konfigurovat systém vzdáleně a centrálně. V závislosti na velikosti instalace zákazník ušetří až 30 % nákladů oproti tradičním řešením,“ říká produktový manažer Michal Čejka ze společnosti 2N Telekomunikace. Největší výhodou systému má být vysoká míra flexibility, což znamená, že v podstatě lze vysílat cokoliv, odkudkoliv a kamkoliv. Celý systém je podle výrobce navržen tak, aby byl uživatelsky přívětivý a snadno rozšiřitelný.

Netspeaker je ovládán softwarovým serverem, ze kterého uživatel vysílá data do jednotlivých skupin. „Uživatelské profily umožňují například rychlý výběr destinací pro vysílání. Administrátor zase může použít profily pro nastavení oprávnění pro vysílání,“ vysvětluje Michal Čejka. K tomu slouží jednoduchá aplikace Console, která data posílá na server a dále do nastavených destinací.

Systém je propojen pomocí IP sítě a díky tomu mohou být jeho součásti rozmístěny ve vzdálených destinacích. Toho lze využít například pro centrální správu reklamních spotů pro obchodní řetězce. Mezi další výhody patří možnost tvorby skupin 2N NetSpeakerů, plánovač událostí a playlisty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?