Hlavní navigace

Acer představuje notebooky řady Aspire 7738 a 5738

8. 7. 2009

Sdílet

Acer představuje řady Aspire 7738 a 5738

 

Vzhled nových notebooků Aspire 7738 a 5738 je doplněn lesklým safírově modrým krytem s názvem Acer Gemstone. Textura plochy na opření dlaní NeoWeave tvoří kontrast ke třpytivému krytu. Vícedotykové ukazovací zařízení umožňuje přetáčet displej kruhovým pohybem a měnit velikost zobrazeného objektu.Panely s úhlopříčkou 17,3” a 15,6” nových notebooků s poměrem stran 16:9 se vyznačují vysokým jasem a rozlišením. K dispozici jsou volitelná integrovaná i vyhrazená grafická řešení spolu se systémem Dolby Home Theater. Notebooky mohou být vybaveny mechanikou Blu-ray Disc, která přehrává vícekanálový prostorový zvuk, hudbu a zvukové efekty ve vysokém rozlišení.

Notebooky Aspire 7738 a 5738 jsou vybaveny procesorovou technologií Intel Centrino 2. Čtečka paměťových karet typu „5 v 1“ umístěná na přední straně podporuje nejrozšířenější formáty karet. Výrobce nabízí tyto notebooky s operační pamětí o kapacitě až 4GB paměť DDR3 v módu dual channel.Aspire 7738 je dodáván se síťovým připojením Intel Wireless WiFi Link (dvoupásmové připojení ve čtyřech režimech 802.11a/b/g/Draft-N) s technologií MIMO a podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp a Nplify, jakož i s Gigabit Ethernet a volitelným rozhraním  Bluetooth 2.0. Aspire 5738 je vybaven připojením Intel Wireless WiFi Link (dvoupásmové připojení ve čtyřech režimech 802.11a/b/g/Draft-N) a rozhraním Gigabit Ethernet pro rychlé připojení k lokální síti. V závislosti na modelu může být Aspire 5738 doplněn připojením 3G, modulem Wi-Fi/WiMAX a Bluetooth 2.0.

Aspire 7738 a 5738 nabízejí snímač otisků prstů Acer Bio-Protection, který chrání notebook proti neoprávněnému používání. Klávesa Acer Backup umožňuje kopírovat soubory z jednoho místa do jiného.

Notebooky Aspire 7738 a 5738 jsou dodávány  s předinstalovaným  operačním systémem Microsoft Windows Vista Ultimate, Vista Home Premium  nebo Windows Vista Home Basic. Další instalovaný software zahrnuje: Acer Arcade Deluxe s podporou Cinema, Album, Music, Acer HomeMedia; Acer Bio-Protection; Acer Crystal Eye; Acer GridVista; Acer GameZone; Acer Backup Manager; Acer Launch Manager; Acer Recovery Manager; Acer PowerSmart Manager; Adobe Reader; McAfee Internet Security Suite; NTI Media Maker; Google Toolbar; Google Desktop; Adobe Flash Player; Microsoft Works 9 s Office Home a Student 2007 Trial (Service Pack 1); Microsoft Windows Live Essentials.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?