Hlavní navigace

Acer Aspire easyStore H340 - archív pro digitální data

21. 6. 2009

Sdílet

Acer Aspire easyStore H340 - archív pro digitální dataMnožství a velikost fotografií, videí, hudby a veškerých souborů ve vašem počítači se zvyšuje každým dnem, a tak končíte u nespočtu CD a DVD disků a paměťových karet, v nichž se téměř nevyznáte a rozhodně nejste schopní sdílet soubory. Právě to vše však nabízí Aspire easyStore H340: ukládá, organizuje a chrání celou knihovnu digitálních médií na jediném zařízení, kde je mohou najít a sdílet členové vaší rodiny i přátelé. Navíc nový Aspire easyStore H340 streamuje digitální mediální obsah do několika aplikací nebo zařízení podporujících technologii DLNA, jako např. hry pro herní konzole, které umožňuje sdílet na serveru.

Aspire easyStore pojme až čtyři pevné disky s maximální kapacitou 4 TB s možností výměny za provozu, a tedy nabízí dostatečný prostor pro rozšiřování digitální knihovny.Aspire však dokáže také automaticky zálohovat data ve všech počítačích v domácnosti, přičemž můžete určit, kdy a jak často bude zálohování prováděno. Sdílené složky na serveru Aspire easyStore H340 s těmi nejdůležitějšími soubory, jako např. s vaším svatebním videem nebo snímky z poslední dovolené, budou automaticky duplikovány na jiný externí nebo interní disk a tím je v podstatě vyloučena možnost ztráty dat.

Zařízení Aspire easyStore osazeno úsporným procesorem Intel Atom 230, založeným na nízkonapěťové mikroarchitektuře Intel Atom. Snímky, videa a datové soubory mohou být přeneseny na Aspire easyStore přímo z digitálního zařízení - stačí je jen připojit k portu USB a stisknout tlačítko Copy. Data jsou automaticky roztříděna a uložena podle typu souboru do vybraných složek.

K serveru Aspire easyStore H340 však máte přístup i ve chvílích, kdy jste mimo domov. Je možné si vybrat ze dvou možností: Můžete si založit vlastní webovou adresu na webových stránkách Windows Home Server a získat přístup k serveru z internetu, anebo povolíte vzdálený přístup a přidáte uživatelský účet prostřednictvím konzole WHS.

Aspire easyStore je dodáván s předinstalovaným operačním systémem Microsoft Windows Home Server. Další instalovaný software zahrnuje:
•    Lights Out – přídavný software pro řízení spotřeby šetří energii prostřednictvím plánování  času přechodu do pohotovostního režimu a opětovné aktivace domácího serveru  Aspire easyStore H340.
•    McAfee Total Protection – řešení pro správu zabezpečení, které zajišťuje ochranu proti virům, spyware, nežádoucím programům a jiným potenciálním hrozbám.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?