Hlavní navigace

Acer potvrzuje druhé místo v prodeji videoprojektorů

31. 12. 2009

Sdílet

Acer potvrzuje druhé místo v prodeji videoprojektorů


AcerPodle nejnovějších údajů, které zveřejnila analytická firma PMA (Pacifik Media Associates), se společnosti Acer podařilo obsadit druhou příčku na trhu projektorů v oblasti EMEA, kde dosáhla podílu na trhu 14,5 %. Ve třetím čtvrtletí roku 2009 vykázala společnost Acer meziroční nárůst 12,7 %.

Společnost Acer se zařadila mezi první tři prodejce v 18 zemích a stala se největším dodavatelem videoprojektorů v Německu, Rusku, Slovinsku, Jižní Africe, Švýcarsku a Turecku. V Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Maďarsku, Itálii a Rumunsku obsadila druhé místo a třetí místo ve Francii, Litvě, na Slovensku, v Řecku a ve Španělsku.

V sousedním Německu vykázala společnost Acer dobré výsledky a potvrdila tam své vedoucí postavení na trhu s 23% podílem a meziročním nárůstem 41 %. Příznivé výsledky zaznamenala společnost Acer také v Jižní Africe, kde se posunula na první místo s 33% podílem na trhu a 105% meziročním nárůstem. Společnost Acer si vedla dobře i v Turecku, kde se může pochlubit nárůstem 362% a 37% podílem na trhu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?