Hlavní navigace

Acer představil notebooky s výdrží 8 - 10 hodin

20. 5. 2009

Sdílet

Acer Timeline

 

O nové řadě notebooků Acer Timeline jsme vás již nedávno informovali v článku nazvaném Nová řada notebooků Acer Aspire Timeline. Dnes jsme si však při příležitosti tiskové konference pořádané společností Acer měli možnost novinky prohlédnout naživo. 

Představena byla trojice modelů s displeji o úhlopříčkách 13,3”, 14” a 15,6. Zařízení jsou vybavena standardní šestičlánkovou baterií o kapacitě 5800 mAh a jejich hmotnost se pohybuje v poměrně příznivých limitech, a tak se nabízí otázka, jak je proklamované osmi až desetihodinové výdrže dosahováno. Podle zástupců společnosti Acer se jedná o technologický náskok vůči konkurenci, který spočívá v důsledném výběru komponent a nejnižším energetickým odběrem. Použity jsou například nízkonapěťové procesory Intel s deklarovaným příkonem 5,5 W.

Timeline

O tom, jak se nové notebooky Acer Timeline chovají v praxi, vás budeme informovat v nejbližší době, podařilo se nám totiž obratem získat jeden kus do redakčních testů. Uvidíme, zda se sebevědomá marketingová prohlášení naplní nebo se jedná pouze o "planý poplach na papíře".

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?