Hlavní navigace

Acer uvádí notebooky Aspire s novou generací procesorů AMD Fusion

11. 4. 2011

Sdílet

Procesory AMD E-350 s 1 MB L2 cache a frekvencí 1,6 GHz mají mít podle Aceru dostatečný výkon pro běžnou práci (i když jsou rivaly spíše pro Atomy od Intelu a testy ukazují, že procesory AMD E-350 dosahují jen 58 % výkonu konkurenčního i3-350M od Intelu) a paměť typu DDR3 s kapacitou až 8 GB má zaručit rychlou odezvu systému i bezproblémový multitasking. Procesory jsou postaveny na platformě Brazos, u níž AMD zapracovalo zejména na snížení spotřeby a nepoužívá tedy jen zmenšená jádra známá z Phenomu II, jako je tomu u chystaných čipů Llano (více viz článek AMD: Procesory Llano porazí Sandy Bridge od Intelu). Celkové TDP těchto procesorů je 18 wattů, což je příznivý fakt, pokud se bere v úvahu, že obsahují i grafická jádra Radeon HD 6310. Vzhledem ke sdílené paměti ovšem nelze čekat grafický výkon srovnatelný s plnohodnotnými kartami Radeon s dedikovanou pamětí. Procesory tedy sice umožňují sledovat filmy i streamovat videa z internetu ve vysokém rozlišení a grafikou s podporou DirectX 11, ale výkonnostními rekordmany rozhodně nejsou. Naopak by ale měly nabídnout delší výdrží baterie. Pro ukládání dat jsou v noteboocích Aspire 5253 určeny pevné disky v kapacitách 250/320/500/640/750 GB.

Notebooky řady Aspire 5253 jsou dodávány se systémem Clear.fi. Je to nový systém sdílení médií Acer, který vychází z přesvědčení, že je nejjednodušší shromáždit veškerý multimediální obsah do jediného systému se společným rozhraním bez ohledu na to, kde jsou takové soubory fyzicky uloženy. Clear.fi představuje řešení, které nezávisí na platformě. Je plně funkční ihned po vybalení zařízení z přepravního obalu a automaticky zjišťuje přítomnost dalších přístrojů s podporou Clear.fi, které jsou připojeny k moderní bezdrátové síti a umožňují sdílet veškerý uložený digitální obsah s ostatními přístroji s mediálním rozhraním Clear.fi.

Nové počítače této řady jsou nabízeny ve velikostech  s úhlopříčkou 39,5 cm (15,6”). Jsou vybaveny displejem Acer CineCrystal s vysokým rozlišením s podsvícením dnes již běžnými LED diodami. Zobrazení ve vysokém rozlišení a s poměrem stran 16:9 je sice přizpůsobené sledování filmů, méně se však již hodí při běžnou práci např. na webu.

Několik způsobů připojení umožňuje přístup k internetu a komunikaci. Acer InviLink 802.11a/b/g/n Wi-Fi s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp zaručuje bezdrátové spojení, zatímco Gigabit Ethernet zajišťuje pevné připojení. Volitelný modul Bluetooth 3.0 je vhodný pro rychlý a bezpečný přenos dat na krátké vzdálenosti. Vestavěna je i webová kamera s vysokým rozlišením Acer Crystal Eye a mikrofon.

Notebooky řady Aspire 5253 se vyznačují účelným profilem zajišťujícím snadnější přepravu. Jsou chráněny proti poškrábání a znečištění otisky prstů povrchovou úpravou s texturou. Notebooky jsou nabízeny ve třech volitelných barevných odstínech - černé Mesh Black, hnědé Mesh Brown a červené Mesh Red.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?