Hlavní navigace

Acer začal prodávat soupravu na virtuální realitu

1. 11. 2017

Sdílet

Headsety budou dodávány se dvěma bezdrátovými pohybovými ovladači a snadno se po vybalení z krabice spárují s počítači připravenými na Windows Mixed Reality.

Headset Acer Windows Mixed Reality uživatelům umožňuje interakci se softwarem pomocí gest, pohledu a hlasu, a současně umožňuje používat tradiční vstupy, jako je myš, klávesnice a ovladače. Přiložené pohybové ovladače Acer využívají bezdrátovou technologii Bluetooth, takže hráči mohou reagovat na digitální objekty ve smíšené realitě a komunikovat s nimi. Jsou vybaveny tlačítkem Windows 10, touchpadem, tlačítkem pro úchop a konstelačními světly, které slouží především k synchronizaci headsetu s ovladači ve virtuálním prostoru.

Díky inside-out sledování se kamera nachází na headsetu, takže není zapotřebí vrtat díry do zdi nebo nastavovat jiný hardware. Jakmile se headset připojí k počítači připravenému na Windows Mixed Reality, nainstaluje potřebný software a umožní tak uživateli vychutnat si smíšenou realitu téměř kdekoli.

Sledování polohy 6DoF (šest stupňů svobody) zahrnuje pohyby směrem dopředu/dozadu, nahoru/dolů, doleva/doprava, vybočování, zatáčení a kolébání. Headset je dodáván se čtyři metry dlouhým kabelem, který umožňuje široký rozsah pohybu a připojuje se k počítači prostřednictvím rozhraní HDMI 2.0, zatímco se přes rozhraní USB 3.0 stahují data.

Headset Acer Windows Mixed Reality váží 608 g. Dvojice předních závěsných 2,89" LCD displejů s vysokým rozlišením 2 880 × 1 440 px poskytuje široký 95° výhled a obnovovací frekvenci až 90 Hz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?