Hlavní navigace

Acrobat X vylepšuje vytváření, revidování a sdílení dokumentů mezi organizacemi

21. 10. 2010

Sdílet

Sada X nabízí podle výrobce nové postupy ke zjednodušení přípravy a publikování dokumentů. Například přepracované možnosti přizpůsobení v portfoliích PDF sjednocují různé typy souborů do zajímavé prezentace. Integrace s produktem Microsoft SharePoint umožňuje zase zachovávat konzistenci dokumentů PDF v rámci celého podniku, a díky jednoduššímu exportu do aplikací Microsoft Word a Microsoft Excel lze snáze využívat stávající obsah.

Nová verze Acrobat X bude v České republice dostupná v lokalizované verzi od 13. 12. 2010.

„Společnosti v dnešní době intenzivně spolupracují se zákazníky a partnery v různých časových zónách, v různých jazycích a ve vzájemně propojených týmech,“ řekla Melissa Webster, analytička z IDC. „Bezproblémové, plynulé vytváření obsahu a spolupráce zásadně ovlivňují způsob, jakým organizace využívají a sdílejí informace a upravují jejich účel.“

 

Nejdůležitější funkce nové aplikace Acrobat X podle výrobce:

• Automatizace několika krokových činností pomocí nových postupů a snadné sdílení s kolegy a spolupracovníky.

• Pomocí nových rozvržení, vizuálních motivů a barevných palet v portfoliích PDF lze změnit způsob prohlížení a interakce uživatelů s obsahem a jeho kontextem.

• Pomocí nového Acrobat X Suite je možné maximalizovat výkon aplikací Photoshop a Acrobat ke snadnému vytváření dynamických sdělení.

• Novou integrací s Microsoft SharePoint lze zvýšit produktivitu v rámci organizace.

• Zefektivnění procesu konfigurace a správy aktualizací ve velkých organizacích v souladu s normami ISO jak pro Adobe Reader X, tak pro Acrobat X, včetně podpory pro Microsoft SCCM a SCUP.

• Pomocí aktualizovaného uživatelského rozhraní je možné zobrazit nejčastěji používané nástroje na jednom panelu.

 

Novinky v aplikaci Reader X

• V aplikaci Reader X lze nyní zadávat komentáře pomocí nástrojů Poznámky a Zvýraznění, které jsou k dispozici všem uživatelům.

• Rozšíření přístupu k PDF na mobilní zařízení prostřednictvím bezplatné aplikace Reader X pro Android, Windows Phone 7 a Blackberry Tablet OS.

• Zajištění bezpečného prohlížení souborů PDF v novém zabezpečeném režimu, který chrání systémy a data před útoky.

 

Nové on-line služby na stránkách Acrobat.com

• SendNow je služba, která umožňuje uživatelům odesílat a přijímat velké soubory a sledovat je prostřednictvím dokladu o přijetí, čímž se vyloučí problémy s e-mailovými službami, složitými FTP servery nebo náklady na drahé expresní zásilky.

• CreatePDF zase slouží ke snadnému převádění souborů na profesionální dokumenty PDF přímo v aplikaci Reader X nebo v jakémkoliv internetovém prohlížeči.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?