Hlavní navigace

Acronis Backup & Recovery 10 - řešení správu a obnovu dat

8. 7. 2009

Sdílet

Acronis Backup & Recovery 10 usnadňuje obnovu dat ve virtuálních prostředíchAcronis Backup & Recovery 10 je další generací programů Acronis True Image. Nabízí deduplikaci dat, což je technologie, která dle vyjádření výrobce může pomocí eliminace kopií záloh nadbytečných dat snížit požadavky na úložiště až o 90%. Doposud však byla tato technologie vzhledem k vysokým nákladům vyhrazena pouze pro větší organizace. Acronis Backup & Recovery 10 nabízí cenově přijatelné řešení softwarové deduplikace bez nutnosti dokupovat další hardware.


Acronis Backup & Recovery 10 umožňuje zálohovat a obnovovat jakékoliv servery a pracovní stanice s operačními systémy Microsoft nebo Linux do plně funkčního stavu před jejich selháním. Záloha zahrnuje celý pevný disk včetně operačního systému, jednotlivých aplikací, aktualizací, nastavení a dat. Nové vlastnosti Acronis Backup & Recovery 10 tak umožňují malým, středním a velkým organizacím automatizovat procesy zálohování a obnovy ve skutečných a virtuálních prostředích včetně možnosti migrace z fyzického do virtuálního prostředí v jediném řešení.

Acronis Backup & Recovery 10 podporuje virtuální prostředí  VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xensource a Parallels. Produkt zahrnuje nového agenta zálohování založeného na hostiteli virtuálního stroje (VM), který umožňuje obnovovat a zálohovat živé VM prostřednictvím VMware ESX a Microsoft Hyper-V API, a to bez instalace klienta do každého VM.

Acronis Backup & Recovery 10 zahrnuje centralizovanou správu založenou na politikách pro ditribuované IT systémy a infrastruktury, čímž dle výrobce dokáže šetřit čas i personál. Řešení je možné nasadit až na tisíce strojů. To administrátorům dovoluje navrhovat a spravovat globální strategie zálohování a přizpůsobovat se růstu podniku.

Acronis Backup & Recovery 10 je nyní k dispozici v anglickém jazyce u prodejců Acronis v České republice a na Slovensku. Česká verze bude uvedena na trh v září tohoto roku. Doporučené ceny produktů se pohybují od 1 568 Kč u samostatné pracovní stanice až do 25 172 Kč pro verzi Advanced serveru, který zahrnuje možnost centralizované správy. Cena doplňku Acronis Backup & Recovery 10 Deduplication se pohybuje v rozsahu od 616 Kč u pracovních stanic až po 5 320 Kč u serverů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?