Hlavní navigace

Acronis Drive Monitor - kontrola stavu disku zdarma

16. 6. 2010

Sdílet

Společnost Acronis oznámila uvolnění nového bezplatného nástroje Acronis Drive Monitor pro firmy i spotřebitele. Acronis Drive Monitor je freewarová softwarová aplikace, která monitoruje zdravotní stav pevných disků na serverech, PC nebo noteboocích. Pomáhá upozornit uživatele na problémy, které mohou indikovat hrozící selhání, čímž jim dává čas reagovat, zálohovat data obsažená na pevných discích a připravit náhradní hardware.

Když Acronis Drive Monitor zjistí problém, vygeneruje email nebo varování na obrazovce, které popisuje konkrétní zjištění. Nabízí pochopitelné vysvětlení varování a přináší uživateli také postup, který je třeba provést, aby byl problém napraven. Barevně označené shrnutí poskytuje pohotový přehled o zdravotním stavu disku a zjištění jsou shrnuta v týdenních zprávách.

Acronis Drive Monitor sleduje zdravotní stav operačního systému, kontroluje datum posledního zálohování a vyhodnocuje data činnosti disku, která jsou u většiny disků generována přes monitorovací funkci nazývanou S.M.A.R.T.. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Acronis také prostřednictvím skriptů podporuje další úložná zařízení, jako jsou systémy RAID, které nejsou kompatibilní se S.M.A.R.T. Navíc Acronis Drive Monitor také monitoruje zprávy v protokolu událostí systému Windows, který indikuje, která data mohou být ohrožena.

Acronis Drive Monitor funguje na většině počítačů, pracovních stanicích nebo serverech se systémem Windows a kontroluje události OS vztahující se k diskům, chyby systému souborů a negativní změny funkcí disků monitorované pomocí S.M.A.R.T., jako je propustnost, doba roztočení disku a četnost chyb vyhledávání.

Chcete-li si Acronis Drive Monitor stáhnout, přejděte na: www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/produkty/drive-monitor.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?