Hlavní navigace

Acronis uvádí na trh True Image 2011

29. 8. 2010

Sdílet

Acronis True Image Home 2011 má podle svých autorů přepracované grafické uživatelské rozhraní, které je navrženo tak, aby se přizpůsobilo začátečníkům i pokročilým uživatelům. Rovněž obsahuje nové funkce, jako je „Drag and Drop“, která umožňuje přetáhnout úlohu zálohování na plochu a tím vytvořit zástupce.

Kromě toho průvodci a funkce ochrany „One-Click protection“ navrhnou uživateli možnosti zálohování a obnovy, čímž by měla být zajištěna ochrana důležitých souborů. Nová verze byla optimalizována pro Windows 7. Acronis rovněž uvádí novou verzi svého řešení Acronis True Image Home 2011 Plus Pack, které umožňuje uživatelům obnovu na odlišný hardware (jiný model či typ PC nebo notebooku), takže i když nemají k dispozici stejný náhradní hardware, přesto mohou použít zálohu a být opět rychle ve hře.

Další nové a vylepšené funkce produktu zahrnují:

•    Acronis Nonstop Backup – Každých pět minut automaticky vytváří přírůstkové zálohy. Tato funkce byla rozšířena o podporu Acronis Secure Zone, která uživatelům umožní provést obnovu ze zabezpečeného oddílu na pevném disku, a to i v případě, že selhal operační systém. Tato funkce se hodí například pro uživatele notebooků s jedním HDD.

•    Time Explorer – Nabízí způsob, jak zobrazovat a spravovat soubory záloh z jedné obrazovky. Zálohy můžete opatřit komentářem a můžete si prohlížet snímky obrazovek, které ukazují stav pracovní plochy v okamžiku zálohování.

•    Předdefinovaná schémata zálohování – Uživatelé si mohou vybrat z různých schémat pro diskové a souborové zálohy a program si automaticky poradí se zálohami – od schématu s efektivním využitím místa, které je vhodné pro uživatele s omezenou kapacitou úložiště, až po schéma pro uživatele, kteří potřebují vyšší zabezpečení dat a systému. Kromě toho mohou uživatelé vytvořit vlastní schéma zálohování vyhovující jejich potřebám.

•    Kontrolní body – Časová osa průzkumníku záloh Acronis Backup Explorer ukazuje data aktualizací a instalací softwaru a systému Windows. Tato funkce byla rozšířena a přímo z průzkumníka Windows lze vidět, které předchozí verze souborů jsou k dispozici, a přímo je zde i obnovit.

•    Podpora USB 3.0 - Acronis True Image Home podporuje nový standard USB 3.0.

Acronis True Image Home 2011 a Acronis True Image Home 2011 Plus Pack jsou nyní dostupné v anglické verzi, česká verze bude zveřejněna později v tomto roce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?