Hlavní navigace

Adobe Photoshop Elements 9 v prodeji od 10. října

27. 9. 2010

Sdílet

ová verze Photoshop Elements 9 přináší inteligentní analýzu obsahu v bodovém retušovacím štětci, převzatou ze známé funkce výplně respektující obsah (Content Aware Fill) programu Photoshop CS5,. Novinka analyzuje obsah obrazu, rychle opraví nebo transformuje fotografie (například odstraněním turistů z přelidněné scény nebo rušivého prvku, jako je telefonní stožár) pomocí tahu štětce a  vyplní je pozadím. Stejná inteligentní analýza obsahu vyrobí informace chybějících obrazových bodů a vytvoří panorama z více fotografií, bez mezer nebo prázdných míst.

Nová funkce sjednocení stylu modulu Sloučení fotografií vytvoří z fádní fotografie zajímavou pomocí analýzy takových charakteristik libovolné fotografie, jako je kontrast nebo barevný tón, a automaticky aplikuje tyto vlastnosti na další fotografii. To umožní uživatelům zkopírovat styl libovolné fotografie. Několik nových možností úprav s průvodcem provede uživatele krok za krokem procesem dosažení efektů, např. Mimo meze (Out of Bounds), se kterým objekt ve fotografii jakoby vystupuje ze stránky ve 3D, vytváření obrazů ve stylu pop art nebo usnadnění retušování pomocí funkce pro portréty. Uživatelé mají nyní navíc přístup k maskám vrstev pro sestavení fotografií z mnoha vrstev.

Adobe Photoshop Elements 9

Poprvé je populární modul Organizátor programu Photoshop Elements dostupný na platformě Windows i Mac. Tento modul pomáhá uživatelům uspořádat, vyhledat a zobrazit fotografie a videoklipy z jednoho místa. Automatický analyzátor odstraňuje námahu spojenou s nalezením snímků tím, že automaticky prohledává uživatelovu kolekci fotografií a přiřazuje visačky na základě kvality, jako je osvětlení, zaostření nebo kontrast. Funkce rozpoznávání lidí také automaticky vytváří visačky Lidé, takže můžete rychle najít své oblíbené osoby, a časem se stává ještě inteligentnější, protože se učí spojovat určité tváře s jejich jmény.

Uživatelé mají různé možností sdílení, včetně přímého umístění fotografií na Facebook nebo vytváření  interaktivních online alb s animovanými předlohami. Navíc lze sdílet vzpomínky v personalizovaných fotografických projektech, jako jsou stránky knihy výstřižků, fotografické knihy, kalendáře a karty, které je možné vytisknout z domova nebo přes poskytovatele online tiskových služeb. Pružné pracovní prostředí pro vytváření fotografických projektů nabízí uživatelům kontrolu nad tím, jak navrhnou svá alba, pomocí automatického umístění fotografií do předlohy nebo přístupem k funkcím úprav programu Photoshop Elements přímo z režimu návrhu rozvržení.

Lokalizovaná verze Adobe Photoshop Elements 9 bude k dispozici od 10. října 2010 za cenu 1.870 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?