Hlavní navigace

Adobe uvádí betaverzi programu Adobe Photoshop Lightroom 3

29. 10. 2009

Sdílet

Adobe uvádí novou beta verzi programu Adobe Photoshop Lightroom 3


Tato beta verze, která je k dispozici k bezplatnému stažení na webu Adobe Labs, odhaluje nové nástroje, které budou obsažené v programu Lightroom 3, včetně inovovaného importu, nástrojů pro redukci šumu a zostření obrazu a vylepšených možností pro prezentace snímků. Adobe vyzývá fotografy, aby si tento předběžný výběr nových funkcí vyzkoušeli a poslali vývojářskému týmu své názory.

Co je nového v beta verzi Lightroom 3

Přepracovaný systém pro import v modulu Library (Knihovna) podle Adobe umožní intuitivnější přenesení fotografií do programu. Uživatelé mohou specifikovat zdroj a cílové umístění svých obrazů a uložit si obvyklá nastavení zpracování, metadata nebo cíl jako přednastavení, která lze snadno znovu použít.

Beta verze programu Lightroom 3 také nabízí rozvinutější možnosti výstupu, včetně schopnosti exportovat prezentace jako video se zvukem a titulní obrazovkou, které lze odeslat na weby pro sdílení videa nebo optimalizovat pro mobilní přístroje. Nové možnosti přidávání vodoznaku dovolí fotografům vložit přímo do obrazu textové nebo grafické informace a pak nastavit jejich velikost, polohu a průhlednost. Fotografové si navíc mohou přizpůsobit rozvržení tisku a uložit tato nastavení pro budoucí použití. To jim umožní přesnější kontrolu jejich obrazů.

Beta verze programu Adobe Photoshop Lightroom 3 je dostupná k bezplatnému stažení pro obě platformy, Macintosh i Windows. Navštivte web http://www.labs.adobe.com/downloads, kde najdete více informací, a můžete si tuto beta verzi stáhnout. Své připomínky můžete odeslat na webu fóra o programu Lightroom: http://forums.adobe.com/community/lightroom.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?