Hlavní navigace

Amazon vyráží do boje s tabletem Apple iPad. Již na podzim

15. 7. 2011

Sdílet

Společnost Amazon provozující největší světový online obchod plánuje podle deníku The Wall Street Journal ještě letos na podzim představit vlastní tablet. Načasování přitom dává perfektní smysl. Z marketingového hlediska již počátkem října obchodníci připravují své zboží na předvánoční nákupy, tudíž bude jistě v nejlepším zájmu společnosti Amazon představit světu novinku, za níž budou chtít zákazníci utratit peníze. V tomto období se navíc chystá největší rival Amazonu, společnost Apple, vypustit novou verzi mobilního operačního systému iOS 5.0 a možná také dokonce nový iPad s vyšším rozlišením displeje, tudíž jistě Amazon nebude chtít zůstat pozadu.

Podle očekávání se k všudypřítomným zvěstem společnost Amazon oficiálně nijak nevyjádřila a současně žádné informace nevyvrátila. Nicméně CEO společnosti Jeff Bezos v minulosti naznačil, že vývoj tabletu představuje následující cíl společnosti. V rozhovoru pro Consumer Reports navíc na otázku, zda Amazon vyvíjí vlastní tablet, odpověděl "zůstaňte s námi".

Technické (ne)podrobnosti

Technické detaily očekávaného tabletu jsou zatím bohužel velmi vágní. Podle zpravodajského webu The Wall Street Journal by mělo být zařízení vybaveno nejspíše 9palcovým displejem, operačním systémem Google Android ve verzi 3.2 (nebo novější v závislosti na aktuálním stavu vývoje) a mělo by postrádat kameru. Server DigiTimes však přišel s další zajímavou informací a sice zvěstí říkající, že výrobce Foxconn Electronics obdržel od Amazonu objednávku na dodání 10,1palcových displejů.

Závěrem nutno zmínit, že tablet od Amazonu by se opravdu mohl mezi silnou konkurencí prosadit, neboť společnost již nyní disponuje vlastními obchody s digitálním obsahem a účinným propagačním a distribučním kanálem ve formě online obchodu www.amazon.com. Pokud má tedy nějaký tablet obstát v boji s iPadem již ve své první generaci, mohl by to být právě ten od Amazonu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?