Hlavní navigace

Analogu zvoní hrana, využívá jej už jen čtvrtina českých domácností

24. 8. 2010

Sdílet

Dle tiskové zprávy společnosti Mediaresearch, jež provádí kontinuální výzkum v oblasti typu příjmu televizního vysílání, využívá zastaralý analogový příjem signálu z českých terestrických vysílačů už jen 25,1 % televizních zařízení, přičemž podíl domácností přímo závislých na ATV klesl mezi prvním a druhým kvartálem na 15 %.

Podíl uživatelů satelitního signálu naopak mezi dubnem a červnem letošního roku strmě vzrostl až na 28,9 %, což může být podle odhadů společnosti Mediaresearch způsobeno kromě probíhající digitalizace především zesílenou propagační aktivitou a reklamou poskytovatelů satelitního vysílání v prvním pololetí roku 2010.

Pozemní digitální vysílání si aktuálně z pomyslného koláče ukrajuje 41,1 %, přičemž nejčastějším způsobem příjmu DVB-T je set-top-box, kterémuž dává přednost více než čtvrtina uživatelů. Televizor se zabudovaným digitálním tunerem používá 14,4 % uživatelů a pouhé jedno procento domácností poté vlastní DVD přehrávač s integrovaným DVB-T tunerem.

Kontinuální výzkum provádí společnost Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací, jež představuje zájmové sdružení zajišťující od roku 1997 realizaci a koordinaci společného výzkumu elektronického měření sledovanosti televize v České republice metodou TV metrů.

Graf

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?