Hlavní navigace

Analytici očekávají, že v roce 2016 bude běžnou součástí výbavy aut Wi-Fi

31. 5. 2009

Sdílet

Od roku 2012 bude možné koupit auto s wi-fi

 

V posledních letech stále více sílí tlaky na ochranu životního prostředí, s níž se však příliš neslučují velkoobjemové a výkonné motory, jež v minulostí přitahovaly statisíce automobilových nadšenců. Nyní tedy automobilky musí hledat nová lákadla pro své zákazníky, kteří před silnými motory začínají preferovat například širokou výbavu elektronikou a jinými vymoženostmi zvyšujících jejich pohodlí na cestách.

 

Thilo Koslowski, pracovník světově uznávané analytické společnosti Gartner, předpokládá rozvoj bezdrátového připojení v automobilech po roce 2012: „Automobilový průmysl musí hledat nové metody k přílákání zájmu zákazníků, takže potřebuje rozšiřovat své produktové portfolio a s ním i šance na potenciální zisk. Právě webové aplikace a služby speciálně navržené pro zvýšení uživatelova požitku z řízení a vlastnictví auta představují jeden ze způsobů, kterým je možné nové zákazníky přilákat. Důkazem toho je prudce rostoucí poptávka po hi-tech vybavení vozidel v posledních dvou letech v USA a zemích západní Evropy." Cílem „připojení automobilu k internetu" však dle jeho názoru není kopírovat spotřebitelův internetový domov, ale pouze zpříjemnit dobu strávenou ve vozidle.

 

Firma Gartner předpovídá, že v roce 2016 bude požadavek zákazníků na možnost připojení k internetu z automobilu na obdobné úrovni jako je dnes například nízká spotřeba či vysoká bezpečnost vozidla.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?