Hlavní navigace

APC nabízí chytré UPS – dokáží inteligentně odpojovat napájecí zásuvky

30. 11. 2009

Sdílet

Je vhodný pro využití v segmentu 10-40 kVA – od malých datových center po rozvodny v náročných průmyslových prostředích – a využívá mimo jiné baterie vyměnitelné za chodu.

Díky odolnému provedení s posílenými ocelovými plechy je využitelný i v průmyslovém prostředí (jde o dva milimetry tlustý přední ocelový plech a vrchní plech NEMA 12/IP51, přičemž chrání UPS před necitlivým zacházením, prachem a tekutinami).

Navíc obsahuje snadno vyměnitelné filtry, které zabraňují prachu a nečistotám, aby snižovaly výkon.

APC uvedla na trh i kancelářské systémy UPS Back-UPS ES, u které dokáže hlavní zásuvka zařízení rozeznat, zda je počítač vypnutý a na základě toho odpojit od napájení jeho periferie připojené ke podřízeným zásuvkám.

Back-UPS ES 550 a 700 VA mají osm zásuvek, přičemž všechny jsou chráněné před přepětím. Čtyři z nich mohou podle výrobce dodávat záložní elektřinu z baterií. Kromě toho mohou chránit telefonní linku a síťovou přípojku. Přepětí ani kolísání v síti tak nemá vliv na datové linky.

Zařízení má také datový port, takže může komunikovat se softwarem PowerChute Personal Edition (rovněž od společnosti APC), který automaticky vypíná a zapíná počítač v případě delšího výpadku proudu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?