Hlavní navigace

App Store oslaví 10 miliard stažených aplikací, Apple chystá speciální cenu

17. 1. 2011

Sdílet

Podle real-time počítadla (které se nachází na adrese http://www.apple.com/itunes/10-billion-app-countdown/) se již počet 10 miliard stažených aplikací nezadržitelně blíží a dnes ráno byl na počítadlu údaj 9,845 miliardy stažených aplikací pro přístroje iPhone, iPod Touch a iPad. Pokud bude odečet pokračovat stejnou rychlostí, mělo by k dosažení čísla 10 000 000 000 dojít někdy ve čtvrtek 20. ledna.

App Store byl spuštěn v červenci 2008 spolu s uvedením smartphonu iPhone 3GS a dnes již nabízí více než 300 000 aplikací pro výše zmíněná mobilní zařízení. Již krátce po otevření tohoto internetového obchodu si jen za první víkend stáhli uživatelé podle Applu 10 milionů aplikací. Dalším milníkem se stal duben 2009, kdy byla po devíti měsících provozu stažena miliard aplikací a Apple tehdy také odměnil jubilejního uživatele (13letého chlapce z Connecticutu) poukázkou na 10 000 dolarů do iTunes a dále přístrojem iPod Touch a zálohovacím zařízením pro MacBook nazývaným Time Capsule.

Další aktuální zprávou spojenou s App Store je nedávná skutečnost, že Microsoft podal stížnost proti používání tohoto názvu Applem, jenž jej má registrovaný jako ochrannou známku. Pokud americký patentový úřad rozhodne, že je tato stížnost oprávněná, budou moci tento název pravděpodobně používat i konkurenti Applu. Více viz článek Microsoft napadl Apple kvůli jeho internetovému obchodu App Store.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?