Hlavní navigace

Apple hlásí rekordních 1,7 milionů prodaných kusů iPhonu 4, přitom jich mohlo být mnohem více

28. 6. 2010

Sdílet

Výkonný ředitel společnosti Apple, Steve Jobs, ve své tiskové zprávě uvedl, že uvedení iPhonu 4 bylo nejúspěšnější událostí v dějinách firmy Apple. Předchozích modelů, kterými jsou iPhone 3GS a 3G, se za první den prodalo něco málo přes jeden milion kusů. „Omlouváme se všem zákazníkům, kterým jsme kvůli limitovaným skladovým zásobám nemohli v prvních dnech prodeje vyhovět,“ říká Steve Jobs.

Kdyby totiž byly skladové zásoby větší, mohl být nový prodejní rekord společnosti daleko vyšší. Na některých místech totiž bez předchozího zarezervování nebylo takřka možné nový iPhone 4 získat. Analytik společnosti Rodman and Renshaw, Ashok Kumar, uvedl, že společnost LG Display nebyla schopna zabezpečit poptávku po  Retina displejích, a deník DigiTimes publikoval zprávu, že přetíženi jsou obecně všichni dodavatelé součástek a problémy s dodávkami budou pokračovat i teď, když je nový iPhone 4 na trhu.

I přesto musí být Apple s tímto revolučním úspěchem spokojen, a to navzdory problémům se slabou kvalitou signálu, na kterou si noví uživatelé stěžují. Kovové boční hrany přístroje jsou totiž ve skutečnosti antény a v případě, že telefon uchopíte právě za ně, může kvalita signálu rapidně klesnout, a to až na nulu. Více se dozvíte v našem článku iPhone 4 jde na dračku, uživatelé však poukazují na hardwarové problémy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?