Hlavní navigace

Apple na léto zřejmě chystá iPhone HD s webkamerou

31. 3. 2010

Sdílet

Nový iPhone možná dokáže přehrát HD video

V zákulisí IT světa se pomalu začíná mluvit o nové verzi zařízení iPhone, které v létě Apple obvykle uvádí na trh. Největší novinkou by měla být jeho údajná podpora přehrávání HD videa a integrování iSight webkamery.

Díky nové displejové technologii by se mohlo zvýšit rozlišení dotykové obrazovky iPhone ze současných 480x320 až na 960x640 pixelů, což je opravdu skvostný parametr pro 3,5palcový displej. Otázkou však zůstává, jak by takové nahuštění kvality na malé obrazovce ovlivnili výkon a výdrž iPhone.

iPhone má již nyní největší hustotu pixelů ze všech zařízení Apple - 163 PPI (pixelů na palec). Například MacBookdisponuje 113 PPI a iMac "jen" 108 PPI. Po zvýšení rozlišení displeje by iPhone dosáhl neuvěřitelných 326 PPI. Nedávno uvedený Google Nexus One má pro srovnání v této parametrové kolonce 252 PPI.

O větší hardwarové nároky pro iPhone HD by se měl postarat nový procesor A4 použitý v iPadu. Těžko říct, zda ale toto vylepšení výkonu a zobrazení videí a her v HD uživatel iPhone vůbec pozná.

Oproti tomu integrování webkamery iSight jistě uživatelé ocení. Budou tak totiž moci využít software iChat pro videokomunikaci prostřednictvím iPhone, což už po Applu zákazníci dlouho žádají.

Přestože jde zatím jen o spekulace, podle dosavadních tradic je velmi pravděpodobné, že Apple uvolní na začátku léta vylepšenou verzi iPhone a určitě pro něj chystá pár vylepšení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?