Hlavní navigace

Apple otevře obchod Mac App Store 6. ledna

20. 12. 2010

Sdílet

Mac App Store má přenést zkušenosti s obchodem App Store do operačního systému Mac OS X, což by mělo přinést zjednodušení v získávání, instalaci a aktualizaci aplikací pro tyto počítače. Obchod Mac App Store bude ke dni otevření dostupný v 90 zemích a nabídne placené i bezplatné aplikace v kategoriích, jako je vzdělání, hry, grafika a design, životní styl, produktivita práce a nástroje.

V obchodě Mac App Store bude možné procházet nové i osvědčené aplikace, zjistit, které jsou nejžádanější, podívat se na oblíbené aplikace zaměstnanců, prohledávat kategorie a číst si hodnocení a recenze zákazníků. Stejně jako v přístrojích iPhone, iPod touch a iPad lze i zde koupit, stáhnout a nainstalovat aplikace jedním kliknutím a okamžitě je začít používat. Zakoupené aplikace mohou běžet ve všech vašich osobních počítačích Mac a aktualizace budou získávány přímo přes Mac App Store, takže udržování aplikací v aktuálním stavu bude snadné. Obchod Mac App Store je také dostupný uživatelům systému Mac OS X Snow Leopard k bezplatnému stažení pomocí funkce Aktualizace softwaru.

Vývojáři aplikací pro počítače Mac si podle informací od Applu stanovují ceny svých aplikací, připadne jim 70 procent z tržeb, neplatí poplatky za bezplatné aplikace a nemusejí platit hostování, marketing ani poplatky za kreditní karty. Více informací o vývoji pro obchod Mac App Store najdete na adrese developer.apple.com/programs/mac.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?