Hlavní navigace

Apple poodhalil novinky v Mac OS X Lion a obchod s aplikacemi pro počítače Mac

22. 10. 2010

Sdílet

Apple nyní prezentoval jen několik málo chystaných vlastností systému Lion včetně služby Mac App Store, nového pojetí vyhledávání, instalace a automatické aktualizace počítačových aplikací; nového výchozího panelu pro všechny aplikace Launchpad; systémové podpory celoobrazovkových aplikací; a funkce Mission Control, která spojuje Exposé, Dashboard, Spaces a celoobrazovkové aplikace v nápaditém novém zobrazení všeho, co je v počítači Mac spuštěno, a umožňuje okamžitě přejít kamkoli.

Mac App Store přináší do systému OS X zkušenost služby App Store, takže vyhledávání, instalace a aktualizace aplikací pro Mac má být jednodušší než dříve. Stejně jako na přístroji iPad si aplikace bude možné koupit na účet iTunes a ty se stáhnou a nainstalují jedním krokem. Aktualizace aplikací budou doručovány přímo přes Mac App Store, takže bude snadné udržovat všechny aplikace aktuální. Mac App Store bude během 90 dnů k dispozici už pro Snow Leopard a samozřejmě bude součástí systému Lion, který se dostane na trh příští rok v létě.

Launchpad má umožnit vyhledat a spustit jakoukoli aplikaci snáze než dříve. Podobně jako na výchozí obrazovce iPadu zobrazíte přehled všech aplikací v počítači Mac kliknutím na ikonu Launchpad v doku. Aplikace lze uspořádat v libovolném pořadí nebo seskupit do složek a lze přejíždět mezi několika stránkami aplikací.

Lion obsahuje systémovou podporu celoobrazovkových aplikací. Do celoobrazovkového režimu v Lionu přejdete jedním kliknutím, z jedné celoobrazovkové aplikace přejdete do jiné naopak švihnutím na trackpadu a dalším švihnutím se vrátíte na plochu s aplikacemi uspořádanými v oknech.

Mission Control představuje jednotný pohled na všechny aplikace a okna spuštěná v počítači Mac, takže okamžitě přejdete kamkoli. Obsahuje rovněž novou generaci funkce Exposé, jež zobrazuje všechna otevřená okna ve skupinách podle aplikací spolu s miniaturami celoobrazovkových aplikací, panelem Dashboard a dalšími obrazovkami Spaces.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?