Hlavní navigace

Apple představuje operační systém iPhone OS 4

12. 4. 2010

Sdílet

Společnost Apple představuje operační systém iPhone OS 4Společnost Apple dnes představila svůj operační systém iPhone OS 4 a uvolnila verzi beta tohoto softwaru pro členy vývojářského programu iPhone Developer Program. Beta verze iPhone OS 4 zahrnuje aktualizovanou sadu SDK (Software Development Kit) s více než 1 500 novými rozhraními API a více než 100 novými funkcemi, které budou dostupné uživatelům přístrojů iPhone a iPod touch letošní léto.

Nové funkce zahrnují multitasking pro aplikace třetích stran, složky pro lepší uspořádání a přístupnost aplikací, vylepšenou poštu s jednotnou schránkou, rychlé přepínání poštovní schránky a řazení zpráv do vláken, zdokonalenou firemní podporu a ochranu dat, správu mobilních zařízení, bezdrátovou distribuci aplikací a další funkce. Nová mobilní reklamní platforma iAd a aplikace iBooks, což je čtečka e-knih a knihkupectví online, měly nedávno svůj debut v zařízení iPad.

Nový multitasking v operačním systému iPhone OS 4 nabídne uživatelům nový způsob pohybu mezi aplikacemi a vývojářům přinese sedm nových služeb, aby mohli přidat funkce multitaskingu do svých aplikací. Tyto služby zahrnují zvuk v pozadí, takže aplikace jako Pandora budou moci přehrávat na pozadí hudbu, a VoIP, takže aplikace podporující VoIP budou moci přijímat hovory VoIP, i když je iPhone v režimu spánku nebo má uživatel spuštěné jiné aplikace. Systém iPhone OS 4 podle Apple zajišťuje multitasking pro aplikace třetích stran a přitom šetří baterii a zachovává výkon aplikace na popředí, což bylo až dosud v mobilních zařízeních obtížně řešitelné.

Dostupnost

Software iPhone OS 4 beta a sada SDK jsou již dostupné pro členy programu iPhone Developer Program na webu developer.apple.com. Systém iPhone OS 4 bude dostupný jako softwarová aktualizace pro uživatele přístrojů iPhone a iPod touch toto léto. Verze systému iPhone OS 4 pro iPad bude vydána letos na podzim.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?