Hlavní navigace

Apple začal na App Store nabízet předplatné

17. 2. 2011

Sdílet

Předplacené služby zakoupené v obchodu App Store budou prodávány pomocí stejného systému účtování elektronického obchodu App Store pomocí rozhraní In-App Purchase. Vydavatelé stanoví ceny a délky předplatného (týdenní, měsíční, dvouměsíční, čtvrtletní, pololetní nebo roční). Zákazníci pak zvolí délku předplatného a podle vybrané délky závazku (týdenní, měsíční atd.) proběhne automaticky vyúčtování. Zákazníci mohou kontrolovat a spravovat veškeré předplacené služby ze stránky osobního účtu, kde mohou také zrušit automatické obnovování předplatného. Společnost Apple zpracovává veškeré platby, přičemž si zachovává stejný 30procentní podíl jako u ostatních prodejů pomocí obchodu In-App Purchase.

Vydavatelé, kteří budou v aplikaci používat službu předplatného společnosti Apple, mohou mimo aplikaci využívat rovněž další způsoby získávání digitálních odběratelů. Vydavatelé mohou například prodávat digitální předplacené služby na svých webových stránkách nebo poskytnout stávajícím odběratelům bezplatný přístup. Protože společnost Apple není účastníkem těchto transakcí, vydavatelé se se společností Apple nedělí o své výnosy ani o informace o zákaznících. Pro uživatele, kteří se registrovali mimo aplikaci, musí vydavatelé zajistit uvnitř aplikace vlastní proces ověřování. Společnost Apple však nevyžaduje, aby v případě, že se vydavatel rozhodne prodávat digitální předplatné samostatně mimo aplikaci, byla stejná nabídka předplatného k dispozici za stejnou nebo nižší cenu zákazníkům, kteří se budou chtít přihlásit k odběru z prostředí aplikace. Kromě toho nemohou vydavatelé nadále poskytovat v aplikacích odkazy (například na webové stránky), které by zákazníkovi umožnily zakoupit obsah nebo předplacené služby mimo aplikaci.

Apple podle svých zástupců zapracoval i na ochraně osobních údajů zákazníků u všech transakcí obchodu App Store. Zákazníkům, kteří nakupují předplacenou službu, bude při přihlášení k odběru dána možnost, aby vydavateli poskytli své jméno, e-mailovou adresu a poštovní směrovací číslo. Použití těchto informací se má řídit zásadami ochrany osobních údajů vydavatele, nikoli společnosti Apple. Vydavatelé mohou zákazníky obchodu App Store žádat o další informace za předpokladu, že těmto zákazníkům bude dána jasná možnost volby a že budou informováni o tom, že jakékoli další informace budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů vydavatele, nikoli společnosti Apple.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?