Hlavní navigace

Appliance Toolkit od Novellu usnadní vytváření aplikací pro cloud computing

12. 10. 2010

Sdílet

Nová verze této sady nástrojů podporuje Amazon EC2, nové virtualizační formáty, technologii KVM či některé pokročilé funkce pro datová centra. Díky tomu prý mohou nezávislí dodavatelé softwaru i podniky vytvářet optimalizované aplikace pro nasazení v privátním i veřejném cloudu v řádu minut. Novell zdokonalil řadu nástrojů, které jsou k dispozici v sadě Appliance Toolkit – Studio Onsite, WebYaST, SUSE Lifecycle Management Server a podporu pro KIWI. Mezi novými funkcemi tak lze najít:

• Vytváření imagů pro Amazon EC2 – služba Amazon Web Services bude brzy nabízet instance systému SUSE Linux Enterprise Server s hodinovým účtováním. Pomocí nástrojů SUSE Appliance Toolkit mohou nyní výrobci softwaru a podniky vytvářet aplikační snímky založené na systému SUSE Linux Enterprise pro Amazon EC2.

• Podpora pro formáty virtuálních počítačů KVM a OVF – rozšiřuje rozsah virtuálních prostředí, pro něž mohou výrobci softwaru a podniky rychle vytvářet balíčky, což znamená větší flexibilitu a v případě OVF také lepší přenosnost.

• Podpora pro SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 – vylepšení v oblasti výkonu, spolehlivosti a bezpečnosti. Flexibilnější možnosti údržby a podpory umožňují firmám snížit náklady a riziko, ať využívají zařízení od ISV, nebo vytvářejí vlastní aplikační snímky pro cloud.

• Vyspělé funkce pro podniky – mezi nová vylepšení patří zavádění ze sítě prostřednictvím PXE, rozčlenění větších fyzických disků na logické disky pomocí LVM a import stávajících skriptů KIWI a AutoYaST. Výrobci softwaru mohou pomocí těchto funkcí plnit potřeby zákazníků s velkými datovými centry.

„Cloud computing nabízí příslib agilnosti a rychlého uvádění aplikací na trh, avšak organizacím často chybí nástroje pro rychlé a efektivní nasazení aplikací v prostředí cloudu. Takzvaná softwarová zařízení – kombinace předem nakonfigurovaného operačního systému, middlewaru a aplikací – jsou ideálním mostem pro zprovoznění v cloudu. Pomocí sady nástrojů SUSE Appliance Toolkit mohou podniky a poskytovatelé technologií v řádu minut vytvářet, testovat a zdokonalovat aplikace pro cloudové infrastruktury,“ řekl Markus Rex, senior viceprezident a ředitel divize Open Platform Solutions společnosti Novell.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?