Hlavní navigace

Asha Touch: Nové levné dotykové telefony od Nokie

7. 6. 2012

Sdílet

Nokia Asha 305Společnost Nokia ve středu udělala další krok na cestě k připojení další miliardy uživatelů k internetu a odhalila rodinu telefonů Asha Touch, která posouvá plně dotykový mobilní internet na zcela novou cenovou hladinu. Tři nové modely telefonů – Asha 305, Asha 306 a Asha 311 – dále rozšiřují rodinu Asha poprvé představenou v říjnu 2011. Dnes je na trhu celkem 10 typů telefonů řady Asha na více než 130 trzích. Tato řada nabízí mladým uživatelům se zájmem o sociální sítě možnost zvolit si ten správný telefon pro jejich životní styl.

Nejnovější modely řady Asha nabízejí nové plně přepracované dotykové uživatelské rozhraní, které kombinuje tradici snadno ovladatelných telefonů Nokia s inovacemi v oblasti chytrých telefonů. Trojice byla navržena tak, aby si našla v podstatě samostatný okruh uživatelů. Asha 311 nabízí dostatečný výkon na prohlížení webu, verze 305 zase podporuje možnost používání dvou SIM a model 306 je nejlevnějším mobilem se značkou Nokia, který se umí připojit pomocí Wi-Fi.

Nokia Asha 311„Uvedením telefonů řady Asha Touch na trh dále akcelerujeme náš závazek připojit k internetu další miliardu uživatelů,“ řekla Mary T. McDowellová, výkonná viceprezidentka divize Mobilní telefony společnosti Nokia. „Tyto telefony nabízejí to, po čem mladí lidé touží nejvíce – skvěle vypadající telefon, intuitivní ovládání a cenově dostupný přístup k internetu, přátelům i světu zábavy, a to včetně webových aplikací a obsahu.“

Nové telefony naplno těží z výhod Nokia Prohlížeče 2.0, který využívá cloudové technologie společnosti k redukci objemu přenesených dat až o 90 %, čímž uživatelům přináší levnější a rychlejší přístup k internetu. Webové stránky se ve srovnání s telefony bez prohlížeče akcelerovaného cloudem načítají až třikrát rychleji, což uživatelům usnadňuje výběr z více než 10 000 webových aplikací ke stažení. Tyto aplikace nabízejí bohatší a interaktivnější funkce při menší spotřebě mobilních dat, než jakou mají samostatné aplikace s přístupem k internetu.

Uživatelé mohou jednoduše, na jediný dotyk, zůstat ve spojení s přáteli a rodinou a mohou snadno sdílet soubory a odkazy napříč sociálními sítěmi. Navíc, správce stahování integrovaný v Nokia Prohlížeči pomáhá uživatelům spravovat externí obsah a ukládat hudbu, video nebo fotografie na paměťovou kartu, a to bez přerušení surfování po internetu.

Cena a dostupnost
Předpokládaná prodejní cena Nokia Asha 305 je 63 eur (1600 korun). Předpokládaná prodejní cena Nokia Asha 306 je 68 eur (1700 korun). Nokia Asha 311 má předpokládanou prodejní cenu 92 eur (2300 korun). Tyto telefony se na trh dostanou ve třetím čtvrtletí roku 2012. Výše uvedené ceny jsou bez daní a dotací.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?