Hlavní navigace

Aspire One 532 - deset hodin s netbookem

7. 1. 2010

Sdílet

Aspire One 532


Základ netbooku Aspire One 532 tvoří nová platforma Intel Atom N450, která spojuje grafiku a paměťový řadič v jediném čipu. Tím by podle výrobce mělo být dosaženo nižší spotřeby energie, delší výdrže baterií, až o 30 % vyššího grafického výkonu nebo až 15% zvýšení výkonu procesoru i celého systému.

Acer Aspire 532

Produkt se vyznačuje tloušťkou necelých 25 mm, hmotností cca 1 kg a disponuje baterií zapuštěnou v šasi. K uživatelskému komfortu by měla přispět klávesnice s 93% standardní velikosti. Dále si Acer pro uživatele připravil širší touchpad s podporou vícedotykového ovládání a protiskluzovou texturou z mikroperliček. Na jediné nabití baterie můžete dle odhadů společnosti Acer používat novinku až deset hodin bez přerušení. Síťový adaptér v provedení vhodném pro upevnění na zeď by měl zkrátit dobu nabíjení o 1/3,  navíc je dodáván s výměnnými síťovými vidlicemi pro připojení k elektrickým zásuvkám různých norem.

Acer Aspire 532

Výrobce u tohoto netbooku použil WSVGA displej CrystalBrite s úhlopříčkou 28 cm (10,1”), rozlišením 1024x600 pixelů a formátem 16:9. V horní části rámečku displeje se nachází digitální mikrofon a webová kamera Acer CrystalEye, která je optimalizována pro snímání za zhoršené viditelnosti.

Acer Aspire 532

Aspire One 532 je vybaven novým procesorem Intel Atom N450, čipsetem Mobile Intel NM10 Express a až 2GB pamětí DDR2. Přes své kompaktní provedení je dodáván s pevným diskem s kapacitou až 250 GB a víceformátovou čtečkou paměťových karet, která rozšiřuje možnosti pro ukládání dat a sdílení souborů. V nabídce výbavy neschází ani podpora technologie WiFi a Fast Ethernet pro připojení k pevné síti. Možnosti mobilní komunikace rozšiřují volitelné integrované moduly 3G  a Bluetooth.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?