Hlavní navigace

Astaro Security Gateway 7.5 přináší zvýšený výkon IPS a vylepšené funkce

2. 11. 2009

Sdílet

Astaro Security Gateway verze 7.5 obsahuje podle výrobce více než 50 nových funkcí a vylepšení. Jednou z nových vlastností je nová verze IPS subsystému, která má zvyšovat výkon a propustnost IPS až o 400 % díky efektivnímu využití vícejádrových procesorů. Vylepšený IPS systém nyní obsahuje schopnost detekce útoků zveřejňovaných v rámci programu MAPP (Microsoft Active Protection Program). To má zajistit rychlejší a účinnější ochranu proti novým a ještě nezveřejněným zranitelnostem produktům společnosti Microsoft.

Nejnovější verze Astaro Security Gateway přidává také možnost sledování využití šířky aktuálně využívaného pásma v reálném čase, a tak vidět, kdo v daném okamžiku využívá linku do internetu. Společnost Astaro dále vylepšila funkce systému Webové bezpečnosti přidáním „captive“ portálu umožňující automatické přesměrování a ověření uživatelů a hostů. Tuto funkci ocení například hotely, stadiony a konferenční centra a umožní jejich zákazníkům a návštěvníkům možnost zabezpečeného přístupu k Internetu bez nutnosti měnit nastavení v klientských počítačích.

Astaro Security Gateway verze 7.5 nyní podporuje multicast směrování založené na PIM-SM. To umožňuje nasadit produkty Astaro v prostředí datové výměny v reálném čase jako je audio/video streaming, IPTV a další.

Na základě reakcí uživatelů přidala společnost Astaro do této verze ASG více než 70 % nejčastěji požadovaných změn a vylepšení, která zahrnují funkce jako import/export seznamů, klonování objektů, plánovatelné update, vymazání obsahu vyrovnávací paměti DNS, upravitelné klávesové zkratky, potvrzovací dialogy před výmazem atd. Tyto nové vlastnosti podle výrobce přispějí k úspoře času administrátorů v prostředí WebAdmin.

Zákazníci s platným Maintenance kontraktem obdrží upgrade na verzi 7.5 zdarma. Upgrade je možné provést automaticky přímo z prostředí Astaro Security Gateway.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?