Hlavní navigace

Optické mechaniky Asus s technologií E-Green Engine

15. 5. 2009

Sdílet

Optické mechaniky ASUS nabízí technologii E-Green EngineVýrobce deklaruje, že v porovnání s konkurenčními řešeními mají ASUS optické mechaniky PATA a SATA průměrně o 77 % a 27 % nižší spotřebu energie. Všechny interní optické mechaniky od společnosti ASUS jsou vybaveny touto technologií, s níž si mohou uživatelé flexibilně vybírat mezi různými multimediálními formáty a přitom stále těžit z úspory energie. Technologie E-Green Engine je dostupná u optických mechanik SBC-04D1S-U, DRW-24B1LT, DRW-24b1ST, DRW-22B2L, DRW-22B2S a DVD-E818A4 od společnosti ASUS.


AsusASUS BC-08B1ST


ASUS BC-08B1ST je energeticky úsporná Blu-ray mechanika schopná číst/zapisovat/přepisovat data – číst Blu-ray disky 8X a zapisovat Combo formáty DVD+R 16X.  Podporuje také pokročilé technologie pro vylepšení videa, jako je například TTHD (True Theater High Definition), která kombinuje softwarové a hardwarové funkce za účelem zaplnění mezery mezi obsahem ve standardním rozlišení a možnostmi HD zobrazení.

Mechanika BC08B1ST je navíc vybavena technologií pro šifrování disků, která chrání celý disk nebo jednotlivé soubory heslem, čímž zvyšuje zabezpečení uložených materiálů – to ocení jak jednotlivci, tak firmy. S touto funkcí mohou uživatelé dokonce skrýt názvy souborů, takže bez správného hesla nikdo nebude mít ani ponětí, jaké informace jsou na disku uloženy.


DRW-24B1 Series


Interní mechaniky DVD-RW od společnosti ASUS – konkrétně DRW-24B1 a DRW-22B2 Series – jsou vybaveny několika zajímavými funkcemi: E-Hammer, AVRS, OTS a E-Green. Díky funkci E-Hammer mohou uživatelé permanentně smazat svá data na zapisovatelném disku (formáty CD-R a DVD-R). Jakmile jsou data jednou smazána, není možné je již obnovit nebo získat zpět a optická mechanika nebude schopna disk znovu přečíst.

Tato funkce pomáhá zvýšit zabezpečení dat a je zcela v souladu se závazkem ochrany životního prostředí. Další  funkcí těchto mechanik je OTS (Optimal Tuning Strategy), která podle výrobce poskytuje lepší vypalování disků, které se projeví v celkově lepší kvalitě zápisu. Kromě zmíněných je zde ještě technologie AVRS, jež je navržena pro minimalizaci vibrací způsobených hřídelí motorku a resonancí mezi komponenty či mechanikou a skříní PC. S technologií AVRS jsou vibrace i hluk navzdory spoustě rotujících součástek potlačeny.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?