Hlavní navigace

Asus experimentuje s novým designem notebooků, uvádí multimediální model NX90

12. 11. 2010

Sdílet

Na designu přenosného počítače se podílel známý návrhář David Lewis a o zvukovou technologii SonicMaster se postarala společnost Bang & Olufsen ICEpower. Kvalita zvuku se díky tomu podle výrobce údajně vyrovná systémům s plně prostorovým zvukem. Tvůrci notebooku umístili reproduktory po stranách displeje – tedy mimo tělo notebooku, takže zvuk se šíří prostorově. Výpočetní výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor z řady Intel Core i7–740QM s frekvencí 1,73 GHz. Mezi další výbavu patří 8 GB paměti typu DDR3, dva pevné disky s kapacitou po 500 GB či dedikovaná grafická karta GeForce 335M s 1 GB paměti.nx90

Model NX90 představuje svým designem odklon od tradičních notebooků do oblasti interiérových dekorací. Leštěné hliníkové tělo odráží světla v místnosti, takže každému prostředí dodává specifickou atmosféru. Další nestandardním prvkem je dvojice touchpadů po stranách umožňujících ovládání oběma rukama. Přidáním druhé dotykové plochy byla totiž vytvořena virtuální myš.

V případě notebooku NX90 se návrháři Asusu a David Lewis pokusili změnit tradiční pohled uživatelů na notebooky – zdánlivě obyčejný pracovní nástroj přeměnili v interiérový model, který má za cíl oslovit uživatele, kteří chtějí zaujmout neobvyklým vzhledem a rádi si za tento benefit připlatí (cena přístroje je totiž stanovena na 64 990 Kč). Designérské studio Davida Lewise ostatně nepatří mezi nejlevnější a stojí za tradičním stylem výrobků společnosti Bang & Olufsen v oblasti návrhů pro nadšence a příznivce hudby po celém světě. Asus navíc plánuje v této sérii notebooků s netradičním designem pokračovat a nástupce právě uvedeného modelu je údajně již ve vývoji.

K vlastnostem notebooku NX90 patří nový standard zvuku SonicMaster. Ten byl vyvinut týmem Asus Golden Ear ve spolupráci se společností Bang & Olufsen ICEpower a představuje údajně milník v reprodukci zvuku na PC, neboť tvoří referenční standard pro srovnání zvuku ostatních počítačů. Standard SonicMaster tvoří sladěný hardware a software, optimalizovaný dle zástupců Asusu k prezentaci realistického prostorového zvuku v širším zvukovém rozsahu, než je u běžných notebooků zvykem. Technologie SonicMaster má také zaručit velmi čistou reprodukci zvuku, hlubší a bohatší basy a celkový nárůst audio výkonu.

Tento multimediální notebook také obsahuje speciální uživatelské rozhraní Rotation Desktop, které dovoluje maximálně zapojit oba touchpady. Zmíněná technologie, využívající ovládání gesty, umožňuje spouštět hudbu či video oběma rukama prostřednictvím ovládacích prvků připomínajících práci s DJ pultem. Rozhraní Rotation Desktop má tak usnadňovat přibližovat fotografie či posouvat webové stránky a dokumenty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?