Hlavní navigace

Asus představil na Computexu nové tablety Eee a notebooky Lamborghini

3. 6. 2010

Sdílet

Asus připravil dvě tablet PC pod názvem Eee Pad – jde o přístroje, určené pro prohlížení internetu, fotek nebo videí. První z nich, 12" Eee Pad EP121, je plně vybavený počítač, který má zastat úlohu přehrávače multimedií, čtečky elektronických knih, kompaktního PC a zařízení umožňujícího přístup na internet. Pohání ho CULV procesor Intel Core 2 Duo a vybaven je operačním systémem Windows 7 Home Premium, takže by měl zvládnout i náročnější multitasking a umožní uživatelům kontrolovat e-maily a kalendář, pořádat videokonference a současně pracovat s dokumenty Microsoft Word nebo Excel. Eee Pad EP121 nabízí dva režimy psaní – vestavěnou virtuální klávesnici a speciální dokovací klávesnici – a také výdrž na baterii až 10 hodin.

Lepší přenosnost nabízí 10" model Eee Pad EP101TC, který váží 675 gramů a má tloušťku 12,2 mm. Na Eee Pad EP101TC běží operační systém Windows Embedded Compact 7, který tvoří sadu nástrojů a technologií založených na systému Windows 7. Ten nabízí řadu pokročilých funkcí a zajišťuje podporu různých připojených zařízení a využití cloud computingu. Další z vlastností je např. možnost přesunout si oblíbené aplikace na hlavní obrazovku.

Zařízení Eee Tablet je kombinací běžného poznámkového bloku a elektronické čtečky. Disponuje dotykovým 8“ monochromatickým displejem s rozlišením 2450 dpi pro psaní poznámek a má simulovat psaní na skutečném papíru.

Uživatelé mají na výběr z několika šablon pro psaní poznámek a mohou poznámky ukládat, třídit, označovat nebo procházet. K textu je také možné kdykoli v reálném čase přidat komentář. Ve výbavě Eee Tablet je dále 2megapixelový fotoaparát pro pořízení snímků, k nimž lze následně také přidávat vlastní poznámky.

Eee Tablet může posloužit také jako čtečka elektronických knih. Nabízí otáčení stránek na displeji a tento úkon trvá v textovém souboru 0,1 sekundy, tedy několikanásobně rychleji než u běžné elektronické čtečky. Eee Tablet dále umožňuje synchronizaci s PC prostřednictvím portu USB a MicroSD. Udávaná výdrž baterie činí 10 hodin při plném zatížení.

na Computexu byl dále představen nejnovější smartphone značky Garmin-Asus na platformě Android, který má poskytnout navigaci, kterou lze využít nejen v autě ale i při pěší chůzi. Stejně jako ostatní zařízení společnosti Garmin-Asus založená na systému Android nebo Windows Mobile nabízí i model A10 hlasovou navigaci. Tento smartphone obsahuje služby Google Mobile, jejichž prostřednictvím lze používat Google Map, Gmail, YouTube, kalendáře, kontakty nebo Android Market, kde je k mání více než 30 000 aplikací pro přizpůsobení telefonu podle vlastních představ.

Ve spolupráci s výrobcem sportovních automobilů Automobili Lamborghini vznikly hned dva modely notebooků, které debutují právě letos na Computexu. Menší 12,1“ verze VX6 je postavena na dvoujádrovém Atomu D525 a nové generaci grafické platformy nVidia Ion s 512 MB RAM a podporuje až 4 GB RAM. Druhý model VX7 s displejem 15,6“ a rozlišením 1920x1080 přináší vyšší grafický i výpočetní výkon, který představují procesory Intel Core i3/i5/i7 a podpora až 16 GB RAM. To vše v  šasi, které připomíná kapotu sportovních vozů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?