Hlavní navigace

Asus představuje energeticky efektivní notebooky U35 a U45 s výdrží baterie přes 10 hodin

17. 6. 2010

Sdílet

Oba nově představené modely pohánějí procesory Intel Core i3 nebo i5. Teplo generované těmito typy výkonných procesorů dříve znemožňovalo jejich využití v extrémně tenkých noteboocích. Inženýři Asusu však našli způsob, jak je do útlého těla notebooku začlenit, aniž by docházelo k přehřívání.

Obě novinky osazené procesorem Intel Core i5 v základní frekvenci jsou velmi výkonné. Asus navíc vylepšil jejich výkon technologií Super Hybrid Engine (SHE), která inteligentně upravuje frekvenci CPU v závislosti na aktuálním asus u35zatížení. Interní testy společnosti Asus v programu PCMark05 údajně ukázaly, že procesor Core i5 450M ve spolupráci s technologií SHE dosahuje v noteboocích U35 a U45 až o 10,3 % lepších výsledků než bez této technologie.

Počítače Asus U35 a U45 se mohou dále pochlubit výdrží baterie až 10 hodin. Proto se dobře hodí i na celodenní práci na cestách. Pokud bude uživatel pracovat s nenáročnými aplikacemi, technologie SHE automaticky omezí napájení a sníží výkon na potřebnou úroveň. Tím prodlouží výdrž baterie až na 11,5 hodiny. O vyšší energetickou účinnost obou modelů se stará ještě jedna technologie – nVidia Optimus. Ta v závislosti na množství grafického obsahu automaticky přepíná mezi samostatnou grafickou kartou GeForce G310M a integrovaným jádrem, čímž dokáže ušetřit další energii a dále prodloužit práci na notebooku.

Notebooky Asus U35 a U45 mají 25 mm štíhlé tělo a v nejtenčím místě měří 14,8 mm. Kromě toho jde také o velmi lehké modely, a to zejména zásluhou šasi z broušeného hliníku. O  reprodukci zvuku se starají reproduktory Altec Lansing, doplněné technologií SRS Premium Sound.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?