Hlavní navigace

Asus představuje energeticky efektivní notebooky U35 a U45 s výdrží baterie přes 10 hodin

Sdílet

Martin Noska 17. 6. 2010

Oba nově představené modely pohánějí procesory Intel Core i3 nebo i5. Teplo generované těmito typy výkonných procesorů dříve znemožňovalo jejich využití v extrémně tenkých noteboocích. Inženýři Asusu však našli způsob, jak je do útlého těla notebooku začlenit, aniž by docházelo k přehřívání.

Obě novinky osazené procesorem Intel Core i5 v základní frekvenci jsou velmi výkonné. Asus navíc vylepšil jejich výkon technologií Super Hybrid Engine (SHE), která inteligentně upravuje frekvenci CPU v závislosti na aktuálním asus u35zatížení. Interní testy společnosti Asus v programu PCMark05 údajně ukázaly, že procesor Core i5 450M ve spolupráci s technologií SHE dosahuje v noteboocích U35 a U45 až o 10,3 % lepších výsledků než bez této technologie.

Počítače Asus U35 a U45 se mohou dále pochlubit výdrží baterie až 10 hodin. Proto se dobře hodí i na celodenní práci na cestách. Pokud bude uživatel pracovat s nenáročnými aplikacemi, technologie SHE automaticky omezí napájení a sníží výkon na potřebnou úroveň. Tím prodlouží výdrž baterie až na 11,5 hodiny. O vyšší energetickou účinnost obou modelů se stará ještě jedna technologie – nVidia Optimus. Ta v závislosti na množství grafického obsahu automaticky přepíná mezi samostatnou grafickou kartou GeForce G310M a integrovaným jádrem, čímž dokáže ušetřit další energii a dále prodloužit práci na notebooku.

Notebooky Asus U35 a U45 mají 25 mm štíhlé tělo a v nejtenčím místě měří 14,8 mm. Kromě toho jde také o velmi lehké modely, a to zejména zásluhou šasi z broušeného hliníku. O  reprodukci zvuku se starají reproduktory Altec Lansing, doplněné technologií SRS Premium Sound.

Našli jste v článku chybu?