Hlavní navigace

ASUS Xonar Essence ST - zvuková karta s technologií Precision Audio Clock Tuning

22. 5. 2009

Sdílet

ASUS Xonar Essence ST - zvuková karta s technologií Precision Audio Clock Tuning

 


Karta Xonar Essence ST je schopna dosáhnout hodnoty až 124 dB SNR u odstupu signálu od šumu - to je 64-krát čistší zvuk, než jakého je schopna většina zvukových řešení na základní desce (85–88 SNR). T.  Dále nabízí vestavěný zesilovač sluchátek, který dokáže podle tvrzení výrobce "dostat maximální výkon z jakýchkoliv sluchátek na trhu". Konstrukce zařízení využívá uzemnění Hyper-grounding a stínění EMI Shield - právě tyto technologie by měly být nosným prvkem proklamovaného kvalitního zvuku.

Xonar Essence ST se zaměřuje na technologii Precise audio clock tuning. Uživatelé PC si tak nyní podle Asusu mohou vychutnat o 31 % méně rušení způsobeného chvěním zvuku. Zlepšení by mělo být nejvíce patrné při poslechu CD, kde je vzorkovací frekvence rovna 44,1 kHz.

Asus Xonar

Výrobce při tvorbě designu karty využil možností převodníku Burr-Brown PCM 1792A určeného k převodům zvukových signálů - na úrovni SNR odpovídající 127 dB nezaznamenají uživatelé při převodu digitálního signálu na analogový téměř žádnou ztrátu kvality. Kondenzátory „Fine Gold“ od společnosti Nichicon mají zajistit bohaté basy a  čistý zvuk i při vysokých frekvencích (např. zvuk klavíru nebo houslí). Karta Xonar Essence ST tak dosáhne  frekvenční odezvy <10 Hz–90 kHz a dynamického rozsahu 124 dB. Kromě toho obsahuje karta Xonar Essence ST stínění proti elektromagnetickému rušení (EMI shield), které chrání všechny analogové výstupy.

Karta Xonar Essence ST je vybavena vestavěným zesilovačem sluchátek, který dokáže pohánět kterákoliv dostupná sluchátka s impedancí až 600 ohmů až do jejich plného rozsahu a se zkreslením méně než 0,001 % – to vše bez dalšího zesilování. Díky tomu není třeba dokupovat další zesilovač, a přesto se ze sluchátek linou jen zvuky ve vysokém rozlišení. Kromě toho nabízí karta Xonar Essence ST vyměnitelné patice OPamp umožňující vyladění zvuku, technologii Dolby Home Theater a nejnovější technologií 3D herního enginu DS3D GX2.5.

Karta Xonar Essence ST není samostatným produktem, který časem zastará. Ve skutečnosti je navržena tak, aby ji bylo možné snadno rozšířit. Díky vícekanálové rozšiřující desce Xonar H6 si budou uživatelé moci vychutnávat plně prostorový 7.1kanálový zvuk. Deska Xonar H6 se prodává samostatně a není součástí balení karty Xonar Essence ST.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?