Hlavní navigace

Atom slaví narozeniny + nové procesory Intel

10. 4. 2009

Sdílet

Intel Developer Forum: Atom slaví první narozeniny


Anand Chandrasekher, senior viceprezident společnosti Intel a generální ředitel Ultra Mobility Group, představil při této příležitosti na konferenci Intel Developer Forum v Pekingu dva nové procesory pro mobilní internetová zařízení a několik dalších důležitých novinek.
    
Nová vlna přinese Moorestown

Během svého vystoupení nazvaného „Nová vlna nárůstu mobilních technologií“ Anand Chandrasekher předvedl první živou ukázku nové generace platformy společnosti Intel určenou pro mobilní internetová zařízení. Platforma s kódovým označením Moorestown je založena na technologii Atom. Názorná ukázka demonstrovala více než desetinásobné snížení spotřeby energie ve stavu nečinnosti oproti Atomu. Úspor dosahuje díky kombinaci nových metod řízení spotřeby, zbrusu novému oddílu optimalizovanému pro segmenty mobilních internetových zařízení (MID) a procesu Intel High-k 45nm.

Platforma Moorestown se skládá ze zařízení „systému na jednom čipu“ (SystemOnChip). Je kódově označována Lincroft a integruje 45nm procesorové jádro Intel Atom, řadič grafiky, videa a paměti a doprovodný vstupně-výstupní rozbočovač. Platformu bude doplňovat nová verze softwaru Moblin. Ten je optimalizován pro plnohodnotnou interaktivní práci s internetem a zároveň nabízí hlasové funkce pro mobilní telefonování. Uvedení Moorestownu se plánuje na rok 2010.

Inteligentní architektura pro firmy


Novinkám Intelu v oblastech klientských, serverových a integrovaných produktových řad se věnoval Pat Gelsinger, senior viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize Digital Enterprise Group, ve své prezentaci „Architektura Intel: Investice do inteligentní architektury“. Vývojářům představil nejnovější programátorské nástroje pro architekturu Larrabee a svůj příspěvek uzavřel celkovým přehledem připravovaných produktů s architekturou Intel, určených pro segment firemních zákazníků.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?