Hlavní navigace

Australští hackeři bojují za svobodný internet

16. 2. 2010

Sdílet

Australští hackeři bojují za svobnodný internet

 

Skupina známá pod názvem Anonymous protestovala proti plánu australské vlády nasadit v rámci země internetové filtry. Podle BBC bylo v útocích na vládní weby zapojeno až 500 lidí. Útočníci použili celkem běžnou a v mnoha státech zakázanou metodu DDoS (Odepření služby).

"Lidé, kteří v současné době útočí na vládní stránky, v tom chtějí pokračovat. Nepřestanou s tím, dokud se celá věc nevyřeší nebo dokud je to nepřestane bavit," řekl pro BBC muž s přezdívkou Coldblood, který skupinu Anonymous zastupuje.

Skupina protestuje proti plánu australské vlády, která chce v roce 2011 nasadit internetový filtr, který bude Australanům blokovat přístup na určité webové stránky. Podle vlády je filtr 100% efektivní a nelze jej obejít. Závadné stránky bude prý vybírat nezávislá vládní komise a tím, že na ně bude zamezen přístup, by se "internet měl stát bezpečnějším místem pro australské děti."

Skupina Anonymous se k tomu vyjádřila s tím, že "pokud jsou na internetu ilegální stránky, vláda by měla stíhat jejich tvůrce a ne nasazovat velmi lehce zneužitelný filtr."

Zdroj: BBC

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?