Hlavní navigace

Avast Secure Line zabezpečuje Wi-Fi sítě

20. 6. 2013

Sdílet

V celosvětovém průzkumu více jak 340 000 respondentů AVAST zjistil, že používání nezabezpečených WiFi sítí je obvyklý problém na celém světě. 

 “Vyvinuli jsme SecureLine vzhledem k rostoucí poptávce našich zákazníků,” řekl Vincent Steckler, generální ředitel Avast. “Polovina uživatelů PC v USA přistupuje k nezabezpečeným WiFi sítím a asi jedna třetina z nich provádí bezpečnostně citlivé operace –  online nákupy, bankovní transakce, nebo cokoliv, co vyžaduje heslo – navzdory riziku, že hackeři mohou zachytit jejich důvěrné informace.”

Avast SecureLine používá zabezpečený protokol (SSL), šifrování a bezpečnostní klíče/ certifikáty k zabezpečení internetové komunikace v jinak nezabezpečených WiFi sítích.  Když se uživatel připojí k nezabezpečené WiFi síti, obdrží zprávu, která ho upozorní na nebezpečí použití veřejných a nezabezpečených WiFi připojení, a zároveň jim nabídne volbu bezpečného připojení prostřednictvím VPN připojení s avast! SecureLine. Zákazníci jsou poté směřováni do uživatelského rozhraní, kde VPN může být kdykoliv proaktivně aktivována uživatelem. 

“Integrovali jsme SecureLine do antiviru avast!,  jak do verze zdarma, tak i do placcených verzí, takže stačí  pouze jedno kliknutí a je možno ji začít používat,” řekl Ondřej Vlček, technický ředitel AVAST. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?