Hlavní navigace

Avast! je k dispozici ve verzi 5.0

17. 2. 2010

Sdílet

Avast! ve verzi 5.0 představuje nové komerční a bezplatné produkty


Nová verze Avast! 5.0 nabízí antivirové a anti-malware řešení, a to  jak v komerční verzi, tak i zcela zdarma.  Bezplatná verze je určena pro domácí a nekomerční použití. Společně s ní přichází na trh také prémiový produkt Internet Security a nová verze placeného antiviru avast! Pro Antivirus 5.0.

Avast 5


Nový avast! Pro Antivirus 5.0 využívá stejné detekční jádro, ale nabízí větší možnosti nastavení. Produkt Pro Antivirus navíc nabízí několik funkcí určených spíše pro použití v menších firmách a nebo pro technické experty, kteří integrují avast! do řešení od více dodavatelů. Tyto možnosti obsahují testování skriptů v reálném čase, ovládání pomocí příkazové řádky a novou technologii sandbox, která umožňuje bezpečné spouštění podezřelých operací. Díky vylepšené architektuře programu a optimalizaci výkonu dokáže podle autorů nový avast! lépe využít vícejádrových procesorů. Verze 5.0 by měla nabídnout také vyšší rychlost testování.

Jak na tiskové konferenci uvedli zástupci společnosti, komerční verzi produktu používají řádově jednotky procent z celého počtu uživatelů. Největší úspěch údajně Avast zaznamenal ve Francii, kde chrání více než polovinu počítačů připojených k internetu.

Technický přehled:

avast! Free Antivirus 5.0

avast! Free Antivirus 5.0 nahrazuje předešlou verzi avast! Home Edition. Nabízí stejné detekční schopnosti jako oba placené programy a výrobce deklaruje, že se v žádném případě nejedná o polovičatou nebo neúplnou verzi.  Uživatelská základna tohoto produktu dnes čítá přes 100 milionů uživatelů a údajně neustále roste.

avast! Internet Security 5.0

avast! Internet Security poskytuje komplexní ochranu pro uživatele, kteří běžně využívají internetové bankovnictví a také na internetu nakupují. Tento program poskytuje ochranu proti hrozbám z infikovaných webů a také proti  rostoucímu riziku krádeží identity. Avast! Internet Security obsahuje inteligentní firewall a anti-spam / anti-phishing. Navíc obsahuje moduly antivirus, anti-spyware, anti-rootkit, scriptblocker a další ochrany poskytované v reálném čase. avast! Internet Security je licencován pro 3, 5 nebo 10 počítačů. Licence avast! Internet Security pro tři počítače výjde na 1699,- KČ bez DPH.

avast! Pro Antivirus 5.0

avast! Pro Antivirus nahrazuje předešlý avast! Professional Edition. Tento program je podle výrobce vhodný pro IT odborníky, ale také pro využití v menších firmách, kde je třeba kombinovat antivirus s moduly firewall a antispam od jiných výrobců. avast! Pro Antivirus obsahuje sandbox virtualizaci a ochranu proti škodlivým scriptům, které jsou spouštěný lokálně, nebo přes vzdálenou správu. Licenci avast! Pro Antivirus je možné zakoupit pro 1, 3, 5 a 10 počítačů. Cena licence pro jeden počítač na jeden rok je 899,- Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?