Hlavní navigace

AVG představuje novou verzi antivirového software AVG 2011

30. 9. 2010

Sdílet

Nová verze software byla vytvořena na základě podnětů globální komunity AVG čítající více než 110 milionů uživatelů a podle vývojářů zahrnuje zdokonalenou webovou ochranu, jednodušší ovládání, vylepšené detekční výsledky, svižnější a výkonnější provedení.

AVG ve své tiskové zprávě uvádí, že vzhledem k tomu, že 99 % dnešních hrozeb přichází z webů, které jsou často aktivní méně než 24 hodin, je jejich detekce v reálném čase nutností.  Nástroj LinkScanner ve verzi pro uživatele PC i Mac v reálném čase proto automaticky kontroluje a chrání i odkazy uvnitř sociálních sítí jako Facebook či MySpace.

Jako odpověď na zpětnou vazbu globální komunity AVG zahrnuje AVG 2011 některá zdokonalení - Instalační proces byl redukován na pět kroků a případný proces odinstalace programu by měl být nyní bezproblémový. Vzhledem k faktu, že mnoho uživatelů využívá multimediální aplikace, obsahuje AVG 2011 speciální herní režim, který prohledává a chrání počítač bez přerušování spuštěných programů objevujícími se pop-up okny. Vedle toho ještě obsahuje novou funkci automatických oprav, která uživatelům umožňuje automaticky vyřešit případné softwarové potíže.

AVG 2011 je dle svých autorů navržen tak, aby skenovací procesy nezpomalovaly počítač. Nová funkce Smart Scanning dokáže rozpoznat, které soubory jsou certifikované a bezpečné, a proto analyzuje pouze nová a dosud neověřená data. Při samotném procesu skenování se Smart Scanning soustřeďuje na ty součásti systému, které zrovna uživatel nevyužívá, aby tak kvůli spuštění antivirového testu nedocházelo ke snížení celkového výkonu počítače.

Dostupnost

Volně dostupnou verzi AVG 2011 obsahující všechny výše uvedené komponenty je možné stáhnout na www.free.avg.com. Kompletní nabídka placených verzí pro domácí uživatele i firmy je nyní dostupná na www.avg.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?