Hlavní navigace

AVG: Přes 40% nebezpečných webových stránek pochází z USA

10. 3. 2010

Sdílet

AVG: Více než 40% nebezpečných webových stránek pochází z USA


Společnost AVG představila výsledky své výzkumné studie, podle níž nejvyšší počet nebezpečných webových stránek hostují navzdory všeobecnému přesvědčení servery ve Spojených státech amerických, tedy nikoli v zemích, jako je například Čína.

Výzkumná studie společnosti vychází z analýzy hrozeb, hlášených celosvětově více než 110 miliony uživateli aplikace  LinkScanner za posledních šest měsíců. Výzkum poukazuje na nárůst výskytu malware přímým směrem ke koncovému uživateli; zaměřuje se obvykle na krádeže vstupních hesel do online bankovních účtů, kreditních karet, osobních údajů a hesel do sociálních sítí.

Detekce a analýza výzkumu je založena na metodě crowdsourcingu, která analyzuje obsah webových stránek a s pomocí technologie AVG LinkScanner detekuje stránky škodlivé nebo nebezpečné. Výzkum ukazuje, že výskyt škodlivého kódu se netýká pouze nezákonných serverů, umístěných v zemích se slabými zákony a nedbalým přístupem. Řada těchto infikovaných webových stránek je navíc legitimních, ale zneužitých hackery. Výzkum zjistil, že 44% nebezpečných nebo škodlivých serverů pochází právě z USA, druhé a třetí místo patří Německu a Číně. Ve Spojených státech zaznamenal výzkum AVG celkem 4.600 míst výskytu podvodných webových stránek.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?