Hlavní navigace

AVG LinkScanner nyní i pro počítače Apple

14. 6. 2010

Sdílet

Stejně jako LinkScanner pro Windows, který má údajně více než 95 milionů uživatelů, i LinkScanner pro počítače Mac umožňuje uživatelům surfovat, vyhledávat, posílat emaily, nakupovat online a využívat sociální sítě s vědomím, že stránky, na které vstupují, by měly být podle společnoisti AVG bezpečné s ohledem na vkládání jejich osobních informací. LinkScanner se průběžně aktualizuje dle dat nasbíraných výzkumným týmem AVG a spřízněnou uživatelskou komunitou. Aplikace LinkScanner prověří v reálném čase každou webovou stránku, na kterou chce uživatel počítačů Apple vstoupit a v případě, že detekuje hrozbu, ho varuje před jejím otevřením.

„Uživatelé počítačů Apple byli v minulosti méně zranitelní vůči virovým útokům, ale to se nyní rychle mění, neboť hrozby přicházejí z webových stránek, vyhledávají slabá místa v prohlížečích a aplikacích,  v nichž následně umísťují malware, před nímž nejsou žádné operační systémy imunní,“ řekl J. R.  Smith, CEO AVG Technologies.

V případě detekce hrozby aplikace upozorní uživatele o tomto nálezu. LinkScanner je k dispozici zdarma jako součást všech produktů AVG určené pro Windows – AVG Anti-virus a AVG Internet Security. LinkScanner si můžete stáhnout přímo ze stránek společnosti AVG.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?