Hlavní navigace

Ballmer předává otěže dále, Satya Nadella je novým šéfem Microsoftu - 1. díl

4. 2. 2014

Sdílet

následující díl >>

 

Společnost současně oznámila další významnou personální změnu. Z čela představenstva odejde zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates.  Ujme se však nové pozice „technologického poradce“, kde bude spolupracovat s novým CEO Satyou Nadellou a de facto tak bude mít na běh společnosti větší vliv než doposud. V oficiální tiskové zprávě představenstvo uvádí, že bude Gates věnovat více času společnosti a bude s Nadellou konzultovat budoucí směřování společnosti. Do čela představenstva se postaví jeden z jeho dosavadních členů John Thompson.

V téměř 40leté historii softwarového gigantu Microsoft se Nadella stává teprve třetím výkonným ředitelem po zakladateli Billu Gatesi a jeho následovníku Stevu Ballmerovi. „V tomto období transformací společnosti není pro vůdčí pozici lepší osobnost, než Satya Nadella,“ sdělil v úterý tisku Bill Gates. „Satya je zkušeným vůdcem s hlubokými inženýrskými zkušenostmi, obchodní vizí a schopností spojovat lidi. Jeho vize, jak po celém světě využívat nové technologie, je přesně to, co Microsoft potřebuje v nové etapě růstu a inovací.“

Nadella v Microsoftu pracuje již přes dvacet let, tudíž lze z jeho strany očekávat jednání postavené na dlouhodobých zkušenostech a znalosti, jak Microsoft funguje. Někteří analytici nicméně tvrdí, že výběr interního zaměstnance může být pro Microsoft chybou a že by naopak společnosti prospěla nová „cizí“ krev, která by za poslední roky mírně zkostnatělého giganta rozhýbala a postavila Microsoft do čela konkurence i v oblastech, v nichž za poslední roky pokulhával, jako je například mobilní divize.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?