Hlavní navigace

BenQ T1260 - kompakt s technologií HDR

27. 7. 2010

Sdílet

Společnost BenQ oznamuje rozšíření své řady digitálních fotoaparátů o kompaktní model T1260 HDR (High Dynamic Range). Ten je vybaven snímačem s 12megapixelovým rozlišením, širokoúhlým 28 mm objektivem se 4násobným optickým zoomem, schopností natáčet HD video v rozlišení 720p, 3“ dotykovým LCD displejem a režimem inteligentní volby scény. Zřejmě nejzajímavější ze všech nabízených vlastností nového modelu fotoaparátu od společnosti BenQ je pak patentovaná technologie pro vylepšení obrazu HDR.

Zmíněná HDR technologie podle výrobce umožňuje, aby fotoaparát ve výrazně tmavých i světlých oblastech jednotlivých snímků rozlišoval jemné detaily.

BenQ T1260

Širokoúhlý 28mm objektiv umožňuje uživatelům snímat panoramatické fotografie krajin nebo velkoměst stejně jako portréty lidí. Pokud se před vámi objeví situace, kterou je těžké zachytit v jednom snímku, můžete k zaznamenání těchto momentů využít schopnosti fotoaparátu točit videa s rozlišením 720p. To vše pak doplňuje aplikace G-Sensor, která výsledky vašeho snažení automaticky otáčí do správné polohy bez ohledu na držení fotoaparátu a umožňuje přecházet na následující snímek jemným zatřesením.

BenQ T1260

Oproti svým předchůdcům přichází model T1260 s inovacemi v oblasti inteligentní volby scénického režimu. Fotoaparát je schopen automaticky detekovat a následně nastavit ideální parametry až pro 12 různých režimů snímání. Dostupné režimy jsou Krajina (Landscape), Portrét (Portrait), Protisvětlo (Backlight), Portrét s protisvětlem (Backlight Portrait), Noční scéna (Night Scene), Noční portrét (Night Portrait), Makro (Macro), Západ slunce (Sunset), Text (Text), Listí Foliage, Sníh (Snow) a Klid (Still Mode).

Mezi další užitečné funkce obsažené v modelu BenQ T1260 patří automatická detekce tváře (Auto Face Tracking), detekce mrknutí (Blink Detector), zamilovaný autoportrét (Self/Love Portrait), zkrášlování pleti (Beauty Enhancer), zachycení úsměvu (Smile Catch), inteligentní ostření (Smart Focus), kresba (My Drawings), perspektiva (Perspective Control), radiální rozostření (Radial Blur), zachycení obrazu ještě před domáčknutím spouště (3 Second Prerecording) a eliminace chvění (Super Shake-Free).

Cena BenQ T1260 byla stanovena na 2.190 Kč bez DPH (2628 Kč s DPH).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?