Hlavní navigace

BenQ uvádí na trh 120Hz LED monitor pro hráče

14. 10. 2010

Sdílet

Společnost BenQ oznamuje uvedení nového 23,6“ herního monitoru XL2410T se širokoúhlým poměrem stran 16:9. Tento monitor vznikl ve spolupráci se společností ZOWIE GEAR - výrobcem herního vybavení, a profesionálními hráči Counter-Strike, jimiž jsou Emil “HeatoN” Christensen a Abdisamad “SpawN” Mohamed.

Monitor disponuje obnovovací frekvencí 120 Hz, která zamezuje opožďování obrazu. Herní monitor BenQ XL2410T dále nabídne dobu odezvy 2 ms GTG (Grey To Grey - z šedé na šedou) zajištěnou díky technologii OverDrive. Novinka se dále pochlubí dynamickým kontrastem 10 000 000 : 1.Na monitoru se nachází dvě „horká“ tlačítka, z nichž první mění zobrazovací mód displeje, jichž je zde dostupná celá řada: Full, Aspect, Overscan, 1:1, 17”, 19”, 19” širokoúhle a 22” širokoúhle. Druhé „chytré“ tlačítko Smart Scaling umožňuje hráčům automaticky přizpůsobit originální zdroj obrazu tomu nejvhodnějšímu nastavení při zachování poměru stran. Hráči tak mohou hrát i v tom rozlišení, na něž jsou zvyklí ze svého předchozího monitoru, nebo přizpůsobit své rozlišení ostatním kolegům z herního týmu. Co se škály přednastavených herních režimů (Gaming Display Modes) týče, mohou si hráči vybrat speciální FPS mód. K dispozici jsou však i dva nastavitelné (User Game) módy.

BenQ XL2410T jakožto 3D-ready monitor podporuje 3D technologii nVidia Vision. Dále nabízí připojení prostřednictvím  D-Sub, DVI-D-DL i HDMI konektoru. Za zmínku stojí fještě unkce Picture by Picture (PBP) umožňující zobrazit dva programy vedle sebe na jedné obrazovce.

Monitor BenQ XL2410T se na evropských trzích objeví již začátkem října, celosvětová premiéra bude následovat později. Cena produktu: 9.590 Kč bez DPH (11 508 Kč s DPH).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?