Hlavní navigace

Bezpečnost svých řešení vylepšuje Microsoft. Co doznalo změn?

6. 10. 2016

Sdílet

  • Ochrana dat

Co se týče bezpečnosti, vylepšení v této oblasti se týkají zejména produktů Windows 10, Office 365 a Enterprise Mobility + Security.

Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP) a Office 365 ATP jsou nově propojené. Toto spojení může profesionálům snadněji, efektivněji a rychleji reagovat na hrozby napříč platformami Windows 10 a Office 365.

Office 365 Advanced Threat Protection se rozšíří i na Word, Excel, PowerPoint, SharePoint Online a OneDrive for Business, Office 365 Threat Intelligence zase přináší upozornění a informace o původu útoků v rámci stávajícího systému SIEM a umožňuje uživateli zvolit dynamické řešení v závislosti na povaze hrozby.

Outlook pro iOS a Android jsou už plně v režii služby Microsoft Cloud pro Office 365 u komerčních uživatelů s nativní podporou Exchange Online -- žádné údaje ve schránkách tak nejsou zavedené mimo prostředí Office 365, a tím pádem se garantují stejné bezpečnostní standardy.

Enterprise Mobility + Security E5 je nová nabídka služeb, která usnadňuje přechod na mobilní a cloudovou platformu. Dostupná je od října 2016 a zahrnuje Microsoft Azure Information Protection, která umožňuje společnostem klasifikovat, třídit a chránit citlivé údaje.

Od října 2016 je dostupná i služba Secure Productive Enterprise, která přináší podle tvůrců nejnovější a nejpokročilejší nastavení bezpečnosti a produktivity napříč Office 365, Windows 10 Enterprise a Enterprise Mobility + Security.

 

  • Inteligentní řešení

Office 365 získá prostřednictvím cloudových řešení  nové inteligentní schopnosti jako:

  • Tap in Word and Outlook, využití Microsoft Graph bude jednodušší sloučení obsahu z existujících dokumentů do nově vznikajících dokumentů či emailů.
  • QuickStarter pro PowerPoint a Sway přináší nástin zpracování všech možných témat, včetně textu a obrázků, který poslouží jako inspirace při vytváření vlastní prezentace.
  • Mapy, nová tabulka v Excelu propojená s Bing Maps, proměňující geografická data do detailních vizualizací.

 

 

  • Cloud

Microsoft spolu s Dockerem vytvoří Commercially Supported Docker Engine, dostupný pro Windows Server 2016 zdarma. Mezi novinky patří i Windows Server Containers a Nano Server, které vývojářům usnadňují vyvíjet aplikace nové generace. Rychlejší implementace a kompatibilita se stávající infrastrukturou jsou hlavními přednostmi.

Na trh míří i System Center 2016, který přinese zjednodušené řešení managementu napříč celým datacentrem a cloudem pro Windows Server.

Portfolio strategických partnerství Microsoftu rozšířila také spolupráce s Adobe Systems. Zákazníci se mohou těšit na cloudové služby Adobe Creative Cloud, Adobe Document Cloud a Adobe Marketing Cloud. Poslední zmíněný bude preferovanou marketingovou službou pro Dynamics 365, Enterprise edition.

Operations Mangement Suite (OMS) uvádí na trh čtyři nové integrované služby: Insights & Analytics, Automation & Control, Security & Compliance a Protection & Recovery. V cloudu i v datovém centru, OMS umožňuje zákazníkům získat lepší přehled, zvýšit kontrolu, rychleji řešit problémy a zajistit dostupnost aplikací a dat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?