Hlavní navigace

Bezpečnostní bránu pro prostředí cloudů představil Check Point

9. 9. 2010

Sdílet

Novinka má zabudovanou technologií VMsafe. Díky integraci VMsafe a VMware může být bezpečnostní brána VE jednoduše nasazena v rámci celé infrastruktury. Tím se dosáhne větší visibility, zjednoduší se správa a vynutitelnost běžných zabezpečovacích politik. Organizace mají v současné době přístup k holistickým datům a větší systémové ochraně před novými i stávajícími hrozbami ve virtuálním prostředí.

Nová brána je podle výrobce navržena tak, aby si společnosti mohly zabezpečit provoz mezi virtuálními stroji a vnější sítě pomocí dílčích politik firewallu a IPS řešení, a byly tak chráněny před škodlivými a nechtěnými aktivitami na síti. Organizace také mohou automaticky použít bezpečnostní politiky na všechny stávající nebo budoucí virtuální stroje, aniž by bylo nutné měnit topologii sítě nebo dělat kvůli migraci odstávku.

Díky novince jsou uživatelé schopni zajistit požadavky na bezpečnost klasického síťového provozu, ale i dynamického, kde je nutné chrátit data na úrovni hypervisora a přitom mít virtuální prostředí komplexně zabezpečeno.

„Ochrana sítě před vnějšími hrozbami a kontrola provozu mezi virtuálními stroji jsou dvě hlavní výzvy, které souvisí se zabezpečením virtuálních prostředí,” říká Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?